קינג מלך הקולנוע

הסופר סטיבן קינג ידוע כמלך האימה עם ספרים כמו "זה", "בית קברות לחיות", "מיזרי", "העמדה" ועוד.. אין ספק שהבמאי הצליח לייצר להפחיד דורות של קוראים.

הגרסה החדשה של "זה" הייתה הצלחה מסחררת והאולפנים היו כל כך מאושרים שכולם קפצו על לביים כל סרט של סטיבן קינג שאפשר, נטפליקס העלו שני סרטים לאחרונה ואנחנו עומדים לקבל בקרוב גרסה חדשה לסרט "בית קברות לחיות".

לאחרונה קינג התראיין עבור Entertainment Weekly ומחווה את דעתו על הגרסה החדשה, במילותיו שלו: "It’s f—ing great! It’s a really good movie".

את הראיון המלא אפשר לקרוא כאן.

 

במקום החמישי "קארי"

יש כאן בסרט את כל מה שאתם יכולים לדמיין, ילדה בעלת כוח על, אמא שתלטנית והתעללות של חברי הכיתה. השחקנית סיסי ספיסק הצליחה להביא לחיים את אחת הדמויות האומללות והמפחידות ביותר של סטיבן קינג בעזרת הבמאי בריאן דה פלמה.

קארי הוא סרט חובה לצפייה לכל חובבי סטיבן קינג.

במקום הרביעי "מיזרי"

סופרים אוהבים לכתוב על סופרים וקינג לא יוצא דופן, הסיפור עצמו מספר על סופר (השחקן ג'יימס קאן) שמאס בדמות הראשית שלו ומחליט להרוג אותה, בדרך לדפוס הרכב שלו מדרדר והוא ניצל ע"י אחות שהיא גם חובבת של הסופר ומגלה על התוכניות שלו להרוג את הדמות הראשית.

האחות מחליטה לכלוא את הסופר ולהתעלל בו עד שהוא יחליט לכתוב סיפור חדש לגמרי, השחקנית קתי בייטס מצליחה להביא לחיים את אחת הדמויות הפסיכופטיות ביותר והבלתי נשכחות במסך הגדול.

 

במקום השלישי "הערפל"

הסרט "הערפל"  הוא אחד הסרטים הפחות ידועים של הסופר אך גם אחד הטובים ביותר, הבמאי פרנק דרבונט העומד מאחורי "חומות של תקווה" ו"הגרין מייל" החליט לקחת על עצמו לביים סרט אימה שבו עיירה קטנה מוצאת את עצמה תחת ערפל מסתורי אך כמו בכל הספרים של קינג האנשים עצמם יותר נוראים לרוב מכל המפלצות שיש.

אחד הדברים הידועים ביותר בסרט הוא גם הסוף שלו אשר שונה משמעותית מהספר עצמו ונחשב אחד הסופים הטובים ביותר בקולנוע, קינג עצמו אפילו אמר שהוא מצטער שהוא לא כתב את הסוף הזה

.

במקום השני "חומות של תקווה"

מה אפשר לומר על אחד מהסרטים הטובים ביותר שנעשו אי פעם? מבוסס על הספר "עונות מתחלפות" שהכיל ארבע סיפורים שלא מבוסים על מדע בדיוני של קינג. הסרט והספר מספרים על אסיר הנאסר על הפשע שלא עשה ומחפש את הדרך לחופש. השחקנים טים רובינס ומורגן פריימן הצליחו לייצר חוויה קולנועית בלתי נשכחת ובהחלט אחד הסרטים הטובים ביותר שנעשו אי פעם.

הבמאי פרנק דרבונט עומד מאחורי הסרט הזה, פרנק דרבונט ביים גם את "הערפל" ו"הגרין מייל" המבוססים על ספרים של קינג.

 

במקום הראשון "הניצוץ"

קחו את סופר האימה הטוב ביותר ואת אחד הבמאים הטובים ביותר ואתם מקבלים את אחת היצירות המופת שנעשו אי פעם, הבמאי סטנלי קובריק הצליח לייצר את אחד מסרטי האימה הטובים ביותר וכל זה בעיקר בעזרת שחקנים מעולים. ג'ק ניקולסון נותנת את אחד מהופעות הטובות ביותר בקרירה שלו והשחקנית שלי דובאל מדהימה בהופעה שלה.

יש סיפורים מהסט שסטנלי קובריק הכריח את כל הצוות להתעלם בכוונה מהשחקנית שלי דובאל רק כדי לגרום לה להרגיש יותר מבודדת ואוממלה כדי להוציא ממנה את אחת ההופעות הטובות ביותר.

אם עדיין לא ראיתם אתם חייבים את זה לעצמכם!!

 

בית קברות לחיות

בית קברות לחיות, המבוסס על ספר מאת סטיבן קינג, מביא את סיפורו של דוקטור לואיס קריד (ג'ייסון קלארק). קריד עובר עם אשתו רייצ'ל (איימי סימץ') ושני ילדיהם מבוסטון לאזור כפרי במיין, בו מתגלה מתחם קבורה מסתורי במעבה היער בסמוך לביתם החדש. כשטרגדיה מכה בהם, לואיס פונה אל שכנו המוזר, ג'אד קראנדל (ג'ון ליתגו). מכאן מתחילה תגובת שרשרת מסוכנת שגורמת לשחרורו של רוע אדיר ובלתי מובן, שאת תוצאותיו לא ניתן לשער.

הסרט יוצא לאוויר בתאריך 4.4

תגובות

תגובות