הגיע הזמן לדבר על הפיל בחדר

הסרט "דמבו" הוא גרסה עם שחקנים אמתיים לסרט המצויר של דיסני משנת 1941, הסרט המקורי היה באורך של 60 דקות והגרסה החדשה של דיסני עומדת על קרוב ל 112 דקות.

השאלה היא האם כל סרט מצויר של דיסני יכול לעבור מהגרסה המצוירת לגרסה החיה? במקרה של דמבו לא בטוח שדיסני הצליחו לשחזר את ההצלחה שלהם.

מי היה הגאון ולמה אנחנו ממשיכים ללכת לראות את הסרטים הללו ?

היינו רוצים להיות זבוב במשרדים של דיסני כאשר הם ישבו בפגישה שלהם ואמרו "נגמרו לנו הרעיונות לעשות סרטים, מה נעשה?" ואז אחד המתמחים שמוזג קפה אומר "אולי פשוט ניקח את כל הסרטים המצוירים שלנו ונעשה גרסאות עם אנשים אמיתים" ואז כולם לחצו ידיים אחד לשני ואנחנו תכלס משלמים לראות את אותו סרט מצויר פשוט עם אנשים חיים.

דיסני בהיותם דיסני הצליחו לגרום לרעיון המגוחך הזה להצליח ראינו את ההצלחות הללו עם הסרט "סינדרלה", "ספר הג'ונגל" ו"החיה והיפה",  דיסני לא עוצרים ומבטיחים לנו כבר גרסאות של "מלך האריות" (טריילר למלך האריות) ו"אלאדין" (טריילר לאלאדין).

הבמאי טים ברטון לקח על עצמו לביים את "דמבו", ברטון בעצמו הוא אחד מהבמאים הגאונים ביותר בתעשייה של הוליווד עם הצלחות כמו "באטמן", "ביטאלג'וס", "המספרים של אדוארד" ועוד ועוד… אז איך במאי שרוב הסרטים שלו הם קרובים להיות סרטי אימה מאשר סרטי משפחה מייצר סרט שמיועד רק לילדים?

הסרט "דמבו" מספר על קרקס שמצפה ללידתו של הפיל החדש אך הפיל עצמו מאכזב את בעלי הקרקס בגלל האוזניים הגדלות שלו, השחקן קולין פארל משחק את החיל החוזר מהקרב שהיה אמור לאמן סוסים אך בגלל שאין סוסים לבסוף מאמן את הפיל החדש לעשות את הדבר הקסום והנפלא לעוף.

ברטון הצליח לגייס מסביבו צוות של שחקנים מעולה עם קולין פארל, אווה גרין, דני דה ויטו, מייקל קיטון ואלן ארקין אך גם אם היו מוסיפים לצוות של השחקנים את סמואל ל. ג'יקסון ורובורט דאוני ג'וניר דיסני לא היו מצליחים להציל את ההפקה הזו.

פארל מצליח להחזיק את רוב המשקל של הסרט, מצד שני שחקן זוכה האוסקר וחובב הציפורים מייקל קיטון מנסה בהחלט לתת הופעה מוצלחת אך מפספס לגמרי את התפקיד עצמו.

אין ספק שמי שגונב את ההופעה היא השחקנית ילדה ניקו פרקר המשחקת את הילדה והבת של דמותו של השחקן קולין פארל,  הפיל הממוחשב עם האוזניים הגדולות מצליח גם לגנוב את ההצגה שהוא על המסך אך כל האוזניים הגדולות הללו לא יכולים לחסות על הלב שחסר בסרט עצמו.

כסף חברים כסף

ברטון נראה שנמצא שם רק כדי לקבל כסף ובוחר למלא את המסך עצמו עם אפקטים ממוחשבים בכל מקום שהוא יכול, הסרט עצמו שבמקור היה 60 דקות נמרח לכמעט 112 דקות עם דמויות שלאף אחד לא אכפת מהם ובעיקר סיפור שלא מרגש בגלל שאין לאף אחד מהאנשים העוסקים ביצירה הזו באמת רצון להפיח בה חיים.

הסרט עצמו כן יהיה קסום לילדים קטנים ולכל מי שלא מחפש יותר מדי משמעות בסיפור עצמו, ברטון עדיין מצליח להביא את הסגנון המיוחד שלו למסך הגדול ובשילוב עם האפקטים המיוחדים הסרט יכול להיות חוויה מהנה לגיל היותר צעיר שפחות יצליח לראות את הפערים הגדולים שיש כאן בסיפור, מי היה מאמין שברטון עצמו לבסוף יכין סרט לילדים.

מצד שני עד רובורט רודריגז עשה "ילד הכריש וילדת הלבה".

 

לסיכום

הסרט החדש של דיסני "דמבו" הוא ניסיון נואש לקחת סרט שאורך 60 דקות ולהכפיל את הזמן שלו, הסיפור עצמו נאבד לגמרי על ידי תסריט בעייתי ובמאי שלא באמת עושה מאמצים כדי להרים את ההפקה הזו למשהו מיוחד. ילדים קטנים בהחלט ייהנו מהסרט אך חובבים של סרט האנימציה המצויר ימצאו את עצמם מאוכזבים .

 

 

 

 

 

 

תגובות

תגובות