שיהיה במזל טוב

הסרט הראשון "מז"ל טוב" היה הפתעה ממש נעימה בתחום של האימה ויותר הקומדיה, הסרט התמקד בדמות בשם טריי אשר מסיבה לא ברורה חייה את יום ההולדת שלהעד לנקודה שהיא נרצחת וכך היא מתעוררת באותו בוקר וחוזרת שוב ושוב עד שהיא תצליח לעצור את הרוצח שלה.

הרעיון לסרטי לולאה היה כבר קיים שנים אך הבחירה לשלב אותו עם מוטיבים של סרטי אימה\קומי בהחלט היה שינוי מרענן.

הלב של הסרט

השחקנית ג'סיקה רות' הצליחה להחיות את הסרט בכך שהיא הביאה נשמה ובעיקר את הצד הקומי בסרט וגרמה לאימה להידחק החוצה ויותר.

הסרט יצא בתאריך הוולנסטין די בארצות הברית מסיבה ברורה, זה לא סרט אימה שגרתי זה סרטי אימה שמעורב הרבה קומדיה.

הבחירה לעשות סרט המשך היה די מובן מאליו השאלה הייתה איך אם יתמקדו בבחירה שלהם, חברת ההפקה השיבה לסיבוב שני את הבמאי\כותב כריסטופר ב. לאנדון.

לאנדון הוא בהחלט מוכשר מאד והעבודה שלו בעבר מראה שהוא בהחלט יודע מה לעשות, הסרט הראשון היה הצלחה רק צריך ללכת לראות את הסרט "המדריך לצופים במקרה שאפוקליפסה של הזומבים פורצת"

בסרט השני "מז"ל טוב 2" טרי מצליחה למצוא את עצמה שוב בלולאה הבלתי נגמרת שהיא חובה שוב ושוב את היום הולדת שלה, טרי בשונה מהפעמים הקודמות עומדת מול בחירות שלא רק משנות את המציאות שלה אלא גם את המציאות של האנשים האחרים מסביבה.

ג'סיקה רות' הלב של הסרט

ג'סיקה רות' הלב של הסרט

הבחירה של כריסטופר ב. לאנדון. להחזיר את דמותה של טרי לסרט השני מצד אחד היא בחירה נבונה היא הלב של הסרט הראשון והאישיות הכובשת שלה מצליחה לרוב להחזיק את כל הסרט על הכתפיים שלה, הבעיה שהפעם גם היא לא מצליחה להציל את הסרט עצמו מתסריט גרוע שהבסיס שלו הוא הרעיון ללולאה הבלתי נגמרת.

בסרט הקודם הלולאה הבלתי נגמרת לא הוסברה למה שעומד מאחוריה, אפשר לחשוב שזה היה משהו קוסמי, אלוהי או כל דבר אחר. בסרט "מז"ל טוב 2" התסריט בוחר לתת לכל הסיפור ספין מדעי, שלזה לא דווקא דבר מסייע לסיפור עצמו.

כל השחקנים האחרים חוזרים לסיבוב השני והעלילה היא די המשך ישיר לסיפור, מה שיוצר בעיה אחת נוספת שאם לא ראיתם את הסרט הקודם בזמן האחרון יקח לכם זמן רב להיזכר בכל פרטי העלילה הללו.

הבמאי כריסטופר ב. לאנדון. ממשיך להפוך את הסרט להיות Over the top ואין ספק שזה מורגש אך בין הרצון לעשות את הסרט ככה לבין התוצר הסופי זה שני דברים שונים לגמרי.

 

לסיכום

"מז"ל טוב 2" הוא סרט קומדיה מוצלח שהוא יותר פארודיה מאשר הצגה של המציאות עצמה, הרעיון שעומד מאחורי הסרט הוא גאוני ומבדר ועבד בסיבוב הראשון אך נראה שהרצון לעשות סרט נוסף הוא בחירה לא נכונה בעיקר בגלל התעקשות להמשיך עם אותו קו של סיפור מהסרט הראשון, הסרט בהחלט היה יכול לעבוד הרבה יותר טוב עם צוות חדש לגמרי של שחקנים.

תגובות

תגובות