אז מי היא קפטן מארוול?

קפטן מארוול היא הגברת מספר אחת של מארוול בשנים האחרונות, הדמות מייצגת את הכוח הנשי ביקום של מארוול ובשנים האחרונות מקבלת תפקיד מרכזי יותר בעולם הקומיקס.

הדמות לאחרונה גם החלה לקבל את הבאז שלה ביקום הקולנועי של מארוול והשחקנית ברי לרסן לקחה את התפקיד של הגיבורה מהחלל החיצון וכבר בחודש הבא אנחנו נראה אותה בסרט משלה.

אז מי היא קפטן מארוול? הגיבורה החזקה ביותר של מארוול וזו שתציל את הנוקמים מתאנוס.

התחילה כטייסת

קרול דנוורס הופיעה לראשונה בחוברת Marvel Super Heros מספר 13,  קרול דנוורס לראשונה החלה כדמות צדדית בחוברת של קפטן מארוול אך האהבה של הקוראים גרמה לכותבים להבין שיש בדמות הזו הרבה יותר פוטנציאל ממה שהם מעריכים.
בשנות ה70 מארוול החליטו שהם רוצים לתת במה לדמות נשית חזקה ולכאן הגיעה קפטן מארוול, אז איך קרול דנוורס הפכה להיות קפטן מארוול?

קרול דנוורס החלה את הקריירה שלה כטייסת בחיל האוויר ובמהירות טיפסה בסולם הדרגות עד לכך שהיא הפכה להיות חלק מNASA, בזמן עבודתה בNASA קרול התידדה עם דקוטור פילפ לוסון הנודע גם כהגיבור קפטן מארוול (מאר-וול), הגיבור הראשון שלקח על עצמו את השם של קפטן מארוול.

קפטן מארוול (מאר-וול) הינו חייזר מגזע החייזרים של הקריי אשר הסתתר בזהות בדויה בכדור הארץ, בזמן מלחמה עם האויבים של גזע הקריי,פיצוץ גרם לכך שמתקן של גזע הקריי התפוצץ, מאר-וול הגן על קרול דנוורס בגופו אך בזמן הפיצוץ של המכשיר והאפקט גרם לכך שקרול ספגה את הד.נ.א של מאר-וול ולכן גופה השתנה והיא הפכה להיות חצי בת אנוש וחצי חייזר.
קרול קיבלה לא רק את הד.נ.א של גזע הקריי אלא גם את הכוחות של מאר-וול והופכת להיות הגיבורה שאנחנו מכירים.

 

האקס מן נכנסים לסיפור

התפקיד של קרול דנוורס כגיבורת העל לא החזיק הרבה זמן מכוון שבאחד הסיפורים הבאים קפטן מארוול מאבדת את הכוחות שלה למוטציה רוג מהאקס-מן ובכך אנחנו מקבלים את רוג שאנחנו מכירים מסדרת הטלויזיה המצוירת, זו שיכולה לעוף ועם כוחות אדירים.
קרול דנוורס איבדה את הכוחות שלה בגלל רוג ולזמן מה הפכה להיות חברה באקס-מן עד שפרופסור אקסיוור הצליח להחזיר לה את הכוחות שלה בחזרה.

 

מארוול נגד די.סי

בתחילת הקרירה של קפטן מארוול הוא עמד מול גיבור ביקום של די.סי קומיקס קפטן מארוול או שאזאם, מארוול פנו במהירות לרשום את השם של קפטן מארוול ובכך הכריחו את די.סי לוותר על שם קפטן מארוול ולשנות את השם של הדמות לשאזאם.

הכוחות של הקפטן

הכוחות של קפטן מארוול מתחילים עם יכולת לעוף, כוח פיזי מוגבר, יכולת להתרפא בקלות, סופר מהירות, יכולת לספוג אנרגיה ויכולת לתעל את האנרגיה הזו חזרה החוצה.

בסרט של "קפטן מארוול" אנחנו עתידים לראות את הסיפור של הגיבורה על המסך הגדול ואפשר רק לתהות במה יהיו השינויים שמארוול יעשו בין הקומיקס למסך הגדול (כמובן שאת הסיפור של אקסמן כנראה לא נזכה לראות לפחות עד שדיסני סופית לא יחזיקו בזכויות של פוקס).

"קפטן מארוול" מגיעה למסכים ב7 למרץ, כרטיסים אפשר לרכוש כאן

תגובות

תגובות