LOADING

Type to search

אקדמית המטרייה – ביקורת לסדרה

ביקורות נטפליקס סדרות

אקדמית המטרייה – ביקורת לסדרה

Share

הגיבורים של נטפליקס

נטפליקס לאחרונה הודיע שהיא משחררת את הסדרות האחרונות של מארוול "המעניש" ו"ג'סיקה ג'ונס" מה שמביא לסיום התקשרות של מארוול ונטפליקס. המקרה מגיע אחרי שמארוול ודיסני הודיעו על הקמה של ערוץ סטרימינג משלהם בשם דיסני+.
אז האם באמת נטפליקס יכולה להישאר בלי שום גיבורי על? ובכן כמובן שלא! ענקית הזרמת התכנים כבר החלה לפעול לחתום חוזים עם יוצרי קומיקס שונים כמו מארק מיילר ומייצרת במהירות תוכן גיבורי על חדש.
הסדרה החדשה של נטפליקס "אקדמיית המטרייה" היא הראשונה במבול של סדרות סופר גיבורי העל שלהם.

אף אחד בחבורה הזו הוא לא קפטן אמריקה

הסדרה "אקדמיית המטרייה" מבוססת על קומיקס באותו שם ומספרת על עולם שבו יום אחד נולדים ילדים לנשים שבאותו בוקר בכלל לא היו בהריון, מיליונר אקסצנטרי מחליט לאסוף כמה ילדים שהוא יכול (שבע במספר) ולגדל אותם.
הילדים שגדלים אפילו ללא שם ותחת המשטר של המיליונר הופכים להיות במהרה סופר גיבורים, כל אחד מהם בעל כוחות מיוחדים חוץ מגיבורה מספר 7 השחקנית אלן פייג' שאין בה שום דבר מיוחד.
אנחנו עוברים במהירות לעתיד כאשר המיליונר שאיחד אותם נפטר ומי שנשארו בחיים מהקבוצה מתאספים למוות שלו והם כבר לא הילדים החמודים והמקסימים, בזמן הטקס לקבורה של הפרופסור,לו הם קוראים אבא, מופיע מספר 5 דרך חור בזמן כילד ומספר להם שהוא חזר כרגע מהעתיד והמצב גרוע מאד מכוון שכל בני האדם מתים.
הגיבורים מתאחדים שוב ומנסים לעצור את העתיד האפוקליפטי שאמור להגיע תוך מספר ימים.

ככה כותבים דמויות

הסדרה "אקדמיית המטרייה" היא התשובה בסוף היום של נטפליקס למארוול והיא תשובה מעולה, הסדרה היא בעלת סגנון הומוריסטי, מלאת אקשן, דם, סמים, סקס ופסקול הכי טוב שתמצאו בסדרת טלוויזיה בשנים האחרונות.
התוכנית בסוף היום לא הופכת להיות טובה בגלל הפסקול שלה למרות שהוא מעולה. היא סדרה מעולה בעיקר בגלל הדמויות שמרכיבות את הסדרה החל מהשחקנית זוכת האוסקר אלן פייג שמשחקת את וניה מספר 7 חסרת הכוחות, לדמותו של קלאוס בעל היכולת לתקשר עם המתים והמבוגר התקוע בגוף של ילד השחקן איידן גאלגר.
הדמויות כל כך מיוחדות ומסקרנות ובעזרת השחקנים שלהם אי אפשר שלא להתחבר אליהם במהירות ולהרגיש קשר ורצון עז לגלות עוד על הדמויות עצמם, הסיפור עצמו הוא מטורף ומשוגע ועל זה תוסיפו הפקה של סרט קולנוע בעל תקציב ענקי.
נטפליקס מוכיחה שהיא לא מפחדת מכך שמארוול פותחת ערוץ משלה והיא יכולה לשחק במגרש של הסופר גיבורים בהצלחה גם לבד והיא עושה את זה, בשונה מדי.סי שמנסה להצליח עם הסדרה של ה"טיטאינים" אך לא מצליחה להתרומם.
הסדרה עצמה עובדת בעיקר בגלל שהיא לא מפחדת לעשות מה שבא לה בלי לחשוב יותר מדי מה הדבר שהצופים רוצים לראות, מספר פעמים במהלך הסדרה חשבנו שאנחנו יודעים לאיפה עלילה הולכת והסדרה מצליחה להוכיח שהיא הולכת לאיפה שבא לה בלי להתחשב באף אחד אחר.
הרגעים הפחות מוצלחים בסדרה הם הסיפור על זוג מתנקשים שרודף אחרי מספר 5 שלמרות הניסיונות הרבים לעבות ולנפח את הדמויות עצמם הסיפור עצמו שלהם לא מצליח להיות מספיק מעניין כדי שלמישהו יהיה באמת אכפת מהם.

לסיכום

נטפליקס מוכיחה שוב שהיא לא צריכה מסך קולנוע ענקי או חברת קומיקס משלה כדי לייצר את אחד מסיפורי הסופר גיבורים היותר מוצלחים של השנים האחרונות, העלילה של "אקדמיית המטרייה" אולי לא הכי מקורקעת כמו שאר הסדרות של מארוול/נטפליקס איך יש לה כל כך הרבה קסם מהשחקנים הראשים שהיא מצליחה להיות סדרה בלתי נשכחת שאסור לפספס… אה ויש לה פס קול מדהים אם לא ציינו את זה כבר..