סגן הנשיא של איש אחד

הבמאי אדם מקיי הוא אחד הבמאים היותר מוכשרים בהוליווד בשנים האחרונות הוא שיתף פעולה מספר פעמים עם כריסטיאן בייל וסטיב קארל ואין הרבה מה להתווכח על התוצרים שלהם, סרטים כמו "מכונת הכסף" הם שיא השיתוף פעולה שלהם.

מקיי יודע לרוב לקחת נושאים מורכבים ולפשט אותם בצורה ויזואלית מיוחדת, בסרט "מכונת הכסף" כל פעם שהיה צורך להסביר מנוחים כספיים מורכבים הוא השתמש בדמויות מפורסמות על מנת לעשות את זה כמו השחקנית רובי מארגו "יחידת המתאבדים".

הבחירה של אדם מקיי לעשות את הסרט "סגן הנשיא" מונעת יותר מרצון אומנותי ואין ספק שזה מורגש במהלך כל הסרט, הבמאי כאן להעביר את המסר והחזון והפוליטי שלו ולכן "סגן הנשיא" הוא גם אחד מהסרטים היותר בעייתיים של אדם מקיי.

כריסטיאן ביי הופך להיות דיק צ'ייני

כריסטיאן ביי הופך להיות דיק צ'ייני

לא מאוזן

מקיי בחר להתמקד בחייו של של דייק צייני מהמפלגה הרפובליקנית, צייני הגיע למעמד של סגן נשיא במהלך כהונתו של ג'ורג בוש ואין ספק שהוא דמות מורכבת, מי שכן מככב בסרט הוא השחקן כריסטיאן בייל שלקח על עצמו את התפקיד של דייק והעלה מספר קילוגרמים על מנת להידמות לדמותו. בייל עושה עבודה מדהימה בתפקיד ציי'ני והזכייה בלגובס הזהב היא רק הוכחה אחת מרבות לכשרון של השחקן.

העלילה בסיפור מתחילה מחייו של דייק כמרכיב קווי חשמל מסביב למדינה עד להיותו אחד המנהיגים המשפעים ביותר בעולם, השחקנית איימי אדמס המשחקת את אשתו היא המנוע שעומד מאחורי צייני' השחקנית איימי אדאמס אפילו מודה בכך שבעולם שהיא נמצאת בו נשים לא יכולות להתקדם ולכן היא זקוק לבעלה בשביל להבטיח עתיד טוב למשפחה שלה.

שחקנים מדהימים

שאר צוות השחקנים החל מהשחקן סטיב קראל המשחק את דונלד רמספלד וסם רוקוול המשחק את הנשיא ג'ורג בוש עושים עבודה מדהימה וזה לא רק המשחק הכל פשוט עשוי נכונה והסרט נופל רק בנקדה אחת והיא התסריט.

הבחירה של הבמאי אדם מקיי לקחת את הנושא השנוי במחלוקת של דמותו של ציי'ני תגרום לכל צופה בסרט לצאת בהרגשה שזה לא רק סרט לא מאוזן אפילו יותר מכך, הסרט הוא אחד מהסרטים המגמתיים שיש להם מסר אחד ברור וישר צייני הוא רשע ומושחת וכל האנשים שסבבו אותו הם כך.

היה כאן למקיי ניסיון לייצר דרמה ביוגרפית חזקה על צייני אך הוא בוחר להתעלם מלנסות להבין את דמותו של האיש שעליו הוא כותב את הסרט, מקיי מעגל פניות היסטוריות ולוקח את החופש להשלים את העלילה איך שמתחשק לו בסיפור. מצד שני הסרט מחזקים מספר קטעים סאטרים שהיו יכולים להגדיר את הסרט הזה קומדיה סאטירית אך הוא מתעקש כאן לייצר סרט שהוא ביוגרפיה היסטורית אך כפי שהוא רואה את היסטוריה דרך העיניים שלו .

סם רוקוול המשחק את הנשיא ג'ורג

סם רוקוול המשחק את הנשיא ג'ורג

לסיכום

הסרט "סגן הנשיא" עובד קומדיה סאטירית על דמותו של דיק צ'ייני מחזיק שחקנים מדהימים החל מאיימי אדמס לסטיב קארל ובעיקר כריסטיאן בייל אשר עושה את הופעה של החיים שלו והוא בהחלט בדרך לאוסקר עם התפקיד הזה.

הסרט נופל בגלל הבמאי אדם מקיי בכל מה שקשור לתסריט ולהיות מה שהוא טעון שהוא ביוגרפיה לאחד האנשים היותר שנויים במחלוקת בשנים האחרונות במקום זה הסרט הוא מקום שבו מקיי בוחר להשתלח בצייני' ולא יותר מזה.

ביקורת לסרט סגן הנשיא
תסריט בעייתי מונע משחקנים מדהימים להפוך את הסרט על החיים של דיק צייני' לסרט הטוב ביותר של השנה ובמקום זה אנחנו מקבלים סרט בעייתי, מגמתי ולא מאוזן.
שחקנים82%
בימוי86%
תסריט43%
בייל95%
77%Overall Score

תגובות

תגובות