שמישהו יאכל את הסרט הזו

מאז סדרת הסרטים של "משחקי הרעב" ו"הדמדומים" האולפנים בהוליווד מנסים שוב ושוב לייצר את מחדש את סדרת הסרטים הבאה שתכניס הרבה כסף לאולפנים ותייצר עוד שבע מיליון סרטי המשכים וכמובן לחלק את הסרט האחרון לשלושה חלקים.

הפעם מי שנפל תחת האסון הזה הוא פיטר ג'קסון האיש שעומד מאחורי סדרת הפנטזיה הטובה ביותר "שר הטבעות" לפיטר ג'קסון  יש מספר הצלחות מאחורי המצלמה וגם מספר חוסר הצלחות  אך גם שהוא נכשל הוא לא יעמוד מאחורי אסון כמו "ערי טרף".

 

אסתר שו לא מצליח לעניין אף אחד

אסתר שו לא מצליח לעניין אף אחד

זה לא פיטר ג'קסון מאוחרי המצלמה

פיטר ג'קסון  הפעם נופל בכך שהוא נותן את שמו לסרט, האולפנים והשיווק ירצו לגרום לכם לחשוב שפיטר ג'קסון הוא הבמאי של הסרט אך הוא לא הבמאי מי שמביים את הסרט הוא  כריסטיאן ריברס אשר לפני הסרט הזה לא באמת עשה משהו משמעותי.

הסרט "ערי הטרף" מבוסס על סדרת ספרים פוסט אפוקליפטיים משולבים בטכנו פאנק, הרעיון הוא שבעתיד (הפתעה) האנושות כמעט השמידה את עצמה ובני האדם גרים בערים על גלגלים, האנשים שחיים בערים גדולות כמו לונדון אוכלות את הערים הקטנות.

השחקן הוגו ויבינג הוא ולנטין מנהל המדע של העיר לונדון המנסה לייצר טכנולוגיה חדשה שתוכל לסייע לעיר להתקיים, במסע הטרף האחרון לונדון בולעת עיר קטנה שאחד התושבים שלה היא נערה בשם אסתר שו השחקנית  הרה הילמר אשר מנסה לרצוח את ולנטיין בטענה שהוא רצח את אימה.

הסרט עצמו הוא חגיגה לעיניים מי שהוא חובב טכנו פאנק הולך ליהנות מהעיצוב של הסרט מכוון שזה הרגעים שהוא פורח אך שם זה נגמר יותר מעטיפה יפה אין הרבה לסרט להציע.

הסיפור על הסייבורג ואסתר שו כילדה הוא סרט יותר מעניין מהסרט עצמו

הסיפור על הסייבורג ואסתר שו כילדה הוא סרט יותר מעניין מהסרט עצמו

אכזבה ענקית

העלילה עצמה לא ממש מצליח למשוך את הצופים להתעניין בדמויות בסרט ולא מחדש כלום, השחקנים עצמם עושים עבודה נוראית ולרוב מגזימים במשחק שלהם כלפי הדמויות, אם צריך לסכם את החוויה של הסרט "ערי הטרף" היא שהסרט הוא די משעמם וחסר נשמה.

הסרט כן מכיל סיפור עלילה פנימי המספר על המערכת היחסים בין דמותה של סייבורג שאימץ אותה מגיל צעיר ורודף אחריה כדי שתקיים הבטחה, אם היה אפשר להסיר את החצי שעה הראשונה של הסרט ולסיים את הסרט כאשר הסאגה בין שני הדמויות הללו מסתיימת, זה היה סרט יותר מעניין מכל שאר העלילה שיש "בערי הטרף".

השחקן הוגו ויבינג המשחק את וולנטיין משתף פעולה מספר פעמים עם הבמאי פיטר ג'קסון  ואין ספק שלרוב שיתוף הפעולה בין שני הדמויות לרוב עושה עבודה טובה, הפעם ויבינג משחק בצורה כל כך נוקשה שיותר מזכירה את התפקיד שלו במטריקס (מי מתגעגע עכשיו לתפקיד שלו ב"קפטן אמריקה").

אך אי אפשר להאשים רק ויבינג במשחק הגרוע, כל השחקנים בסרט עושים עבודה נוראית, משחקים OVER THE TOP לכל דמות אפשרית ואין בכלל יכולת לקשר בין הדמות לצופים.

הסרט היה יכול להיות מוצלח יותר אם הסרט היה עוסק יותר במערכת יחסים בין הדמות של הסייבורג והילדה אסתר שו, כל זה היה מוריד חצי שעה מהעלילה ובכך מביא לנו סיפור יותר מעניין שמתקיים בעולם של ערי טרף.

 

לסיכום

הסרט "ערי טרף" הוא בלאגן הוליווד ממדרגה ראשונה, העלילה של הסרט היא בינונית עד גרועה, השחקנים לא מצליחים להיכנס לדמויות ולרוב מרגיש שהם לא מתאימים לסרט. מבחינה ויזואלית הסרט הוא חגיגה לעיניים ואם יום אחד יחליטו לעשות סרט מהעלילה של מערכת היחסים בין אסתר שו לבין הסייבורג אז אנחנו נשמח לבקר שוב בעולם של "ערי הטרף" כרגע הסרט לא מביא שום דבר למסך.

 

ביקורת לסרט ערי טרף
עלילה 31%
שחקנים37%
אפקטים 72%
הסיפור של אסתר שו והסייבורג71%
בימוי32%
אקשן35%
46%Overall Score

תגובות

תגובות