LOADING

Type to search

Share

אם לפינוקיו היה מנוע חשמלי

אתמול יצא לנו לקבל הצצה לפרויקט המסקרן של ג'יימס קמרון ורוברט רודריגז "אליטה מלאך קרב", הסרט המבוסס על מאנגה באותו שם הוא אחד מהפרויקט הקרובים ביותר ללב של קמרון והחיבור שלו עם רודריגז הוא בהחלט אחד המסקרנים ביותר בשנה האחרונה.

זה מה שהאולפנים כותבים על "אליטה מלאך קרב"

עיבוד קולנועי מאת שני יוצרים ענקיים, ג'יימס קמרון (טיטניק) ורוברט רודריגז (עיר החטאים), לאנימציית המנגה היפנית הפופולארית "אליטה מלאך קרב". על רקע המאה ה- 26, אליטה (רוזה סאלאזר) היא אדם מכונה נשית שהתגלתה על ידי מדען (כריסטוף וולץ) בחצר גרוטאות. המדען הרחום מבין מיד כי מאחורי המעטפת החיצונית של הסייבורג, קיימת אישה צעירה בעלת נשמה ולב רחב עם עבר יוצא דופן. הוא מנסה להגן עליה, בעוד ידידה הוגו (קינן ג'ונסון) דווקא מנסה להעיר את זיכרונה מחייה הקודמים. זה קורה כאשר סביבתה התומכת מאוימת על ידי כוחות מושחתים וקטלניים, אליטה משתמשת במומחיותה באומנות הלחימה, והופכת לציידת ראשים… בדרך להציל את העולם אותו למדה לאהוב.
בהפקתם של ג'יימס קמרון וג'ון לנדאו ('אווטאר', 'טיטאניק')
בימוי: רוברט רודריגז
בהשתתפות: ג'ניפר קונלי, מישל רודריגז, כריסטוף וולץ, רוזה סלזאר

הכנו לכם שבע סיבות למה כדאי לכם להתרגש מהפרויקט החדש.

 

ג'יימס קמרון מפיק

אם יש מפיק\במאי בהוליווד זה ג'יימס קמרון האיש יודע ליצור עולמות, רוצים לקבל הוכחה לזה? קחו לדוגמא את "שליחות קטלנית", שני הסרטים הטובים ביותר בסדרה הם בהחלט הראשון והשני וכן מי שעומד מאחורי הם הוא לא האחר מי קמרון עצמו שביים את הראשון והפיק וביים את השני.
תוסיפו לכך שהאיש עומד גם מאחורי הסרט "אווטר" אחד הסרטים עם בניית העולמות הכי מורכבים שיש והסרט הרווחי ביותר אי פעם עד היום.

רוברט רודריגז מביים

רוברט רודריגז הוא אחד מהבמאים היותר מסקרנים בהוליווד היום עם סרטים כמו "מצאת החמה עד צאת הנשמה" ,"עיר החטאים" ומצד שני "ספיי קידס" הבמאי יודע לנוע בין סרטי אקשן אינטנסטיבים לבין סרטי ילדים קללים ומבדרים.
העבודה שלו ב"עיר החטאים" בהחלט הוכיחה שהוא יודע לצלם סרט רק עם מסך ירוק בחדר קטנים ושחקנים, אם עדיין אל יצא לכם לראות את "עיר החטאים" זה בהחלט הזמן.

מבוסס על המאנגה

הוליווד ומאנגה לא הולכים טוב זה לא חדש, הניסיונות השונים בשנים האחרונות של הוליווד לבסס את הסרטים שלהם ספרי מאנגה לרוב לא צלחו אך אין ספק שמאנגה מספקת סיפורים עשירים ומסקרנים שלרוב בוחנים בפילוספיה את הקיום שלנו, לדוגמא "הרוח במעטפת" בודק מזה באמת להיות אנושי, "סקוט פילגרם נגד העולם" הוא אחד מספרי המאנגה הפופלארים ביותר ומלא איזוכרים לשנות ה80 ו90.
אחד הסרטים הרווחים ביותר בשנת 2017 בכלל היה סרט מאנגה בשם YOUR NAME עוד על הסרט אתם יכולים לקרוא כאן.
המאנגה של "הרוח במעטפת" נחשב אחד הקומיקסים המשפעים ביותר בשנים האחרונות וכך גם סרטי האנימה שיצאו אחרי הקומיקס.
 

כריסטוף ואלץ הוא גיאפטו בגרסה החדשה של אליטה

כריסטוף ואלץ הוא גיאפטו בגרסה החדשה של אליטה


 

העולם של "אליטה מלאך קרב"

העולם של הרוח במעטפת הוא עולם פוסט אפוקלטיפטי המכיל חיבור בין אדם למכונה, מהקטעים הראשונים אנחנו רואים את העובדה שקיימים בעולם הזה סייבורגים ואנשים שהם מעוצמים ע"י טכנולגיה אך עדיין בני אדם.
השילוב הזה יוצר את אחד העולמות היותר מסקרנים שנראו במסך בשנים האחרונות ומהצצה מהקטעים שזכינו לראות נראה שקמרון ורודריגז עשו עבודה רבה בלהציג את העולם הזה.
אנחנו נפגשים באינספור שילוב שונים של בני אדם עם מכונה, אישה עכביש, אדם שהוא חלקו נראה כמו הענק הירוק רק עשוי ממתכת.
 

הסיפור של פינוקיו

השחקנית רוזה סלזאר המשחקת את אליטה מוכיחה שוב את כבר מה שאנחנו יודעים מסרטים כמו "שר הטבעות" ו"כוכב הקופים" שדמויות שהן כולם ממוחשבות המבוססות על שחקן\נית היודעים לעשות את העבודה שלהם יכולים לרגש יותר משחקנים אמיתים.
רוזה סלזאר מצליחה להעביר את המסר בהצלחה רבה דרך היכלות המשחק המדהימות שלה ואנחנו מגלים את העולם "אליטה מלאך קרב" דרך העיניים הגדולות שלה.
השחקן עטור הפרסים  כריסטוף ואלץ המוכר מתפקידו הבלתי נשכח ב "ממזרים חסרי כבוד" משחק  את דמותו של ד"ר דייסון איידו הוא המקביל של גיאפטו המביא לחיים את הילד פינקיו במקרה שלנו הוא אליטה.

מוטורבול

אחד מהדברים המסקרנים שהוצגו בסרט הוא המשחק מוטורבול, כמו בסדרת הסרטים של "הארי פוטר" והמשחק קווידיץ כך גם ב"אליטה מלאך קרב" יש משחק חדש בשם מוטורבול והוא שילוב של מרוץ אופנעים עם כדורסל.
מהקטעים שראינו של משחקי המוטורבול הם מרהיבים ומטורפים באותה מידה, אין ספק שאחרי שהסרט יצא לאוויר אולי גם נזכה לראות את הספורט הזה במציאות שלנו.

סרט שחובה לראות בתלת מימד

סרט שחובה לראות בתלת מימד

תלת מימד

לרוב שאולפנים מדביקים את המילה תלת מימד על סרט זה אומר שאנחנו פשוט נשלם יותר על כרטיס במקרה של "אליטה מלאך קרב", מי שעומד מאחורי התלת מימד זה קמרון עצמו שבכלל הביא את המושג של תלת מימד לעולם שאנחנו מכירים.
"אליטה מלך קרב" כמו "אווטר" הוא סרט שחובה לראות בתלת מימד.

אפקטים, אקשן, עלילה ושחקנים טובים

הסרט "אליטה מלאך קרב" שואף להיות מסוג הסרטים שאנחנו נזכור לשנים רבות, הוא מכיל דמויות מסקרנות, בניית עולם חדש ובעיקר עלילה המתבססת על שחקנים טובים שמבינים את הדמויות ובכך גורמים לנו להתחבר אליהם.
תוסיפו לכך ששני אשפי האקשן והאפקטים ג'יימס קמרון ורוברט רודריגז השקיעו מאות שעות בלייצר קטעי אקשן בלתי נשכחים משלובים באפקטים ודמיות בלתי נשכחות אין ספק שיש כאן מחשבה רבה ואת התוצאה שלה רואים דרך הסרט עצמו.

רוזה סלזאר בתפקיד אליטה

רוזה סלזאר בתפקיד אליטה

הסרט מדע הבדיוני שמגיע לנו

כל כמה שנים יוצא סרט מדע בדיוני בלתי נשכח אם זה "מטריקס" או "אקס מכינה" בשנים האחרונות שהצליחו לשנות את הזאנ'ר שאנחנו מכירים, מהצצה שאנחנו קיבלנו נראה שהחזון של "אליטה מלאך קרב" הוא ללא ספק עומד להיות אחד מהסרטים הללו שישנו את הזאנר של מדע הבדינוי כמו שאנחנו מכירים אותו.
 
אין ספק שיש הרבה סיבות למה להתרגש מ "אליטה מלאך קרב", בנתיים אפשר לחכות ולהמתין לסרט שמגיע לבתי הקולנוע ב- 14.02.2019

Tags: