ליגת הצדק אפל הינו סרט מצויר המספר על הדמויות הפחות מוכרות של העולם של די.סי אשר עוסקות בכשפים, קסמים, מאגיה וכל מה שקשור לעל טבעי ובאטמן.

די.סי קומיקס יודעים לעשות סרטים מצויירים מעולים, אחד הסרטים הטובים ביותר שלהם לדעתי הוא Justice League: The Flashpoint Paradox אך בכללי הם תמיד הצטינו יותר גם בסדרות הרצות שלהם וגם בסרטים.
כאשר הודיעו על צאת הסרט ליגת הצדק אפל התרגשתי, חלק מהדמויות שם אומנם פחות הכרתי חלק הייתי אוהד נלהב שלהם שנים כמו קונסטנטין, סוואמפ טינג Swamp Thing, כאלה שגם פחות הכרתי.

JusticeLeagueDark
העלילה של הסרט קושרת את ליגת הצדק המקורית בכוח אם נקרא לזה על מנת לתת לכוח הכוכבים איזשהו השפעה על הסרט ועל הכוכבים הפחות מוכרים, עלילית הסרט מספרת על כך שכל מיני אנשים מושפעים מקסם אשר גורם להם לראות את המציאות והאנשים מסביבים כשדים, לאחר שסופרמן, אשת הפלא ובאטמן נתקלים במקרים הללו הם מבינים שקסם הינו הצד הפחות חזק שלהם ובאטמן פונה לג'ון קונסטנטין על מנת לקבל סיוע ולהבין מה הגורם לכל זה.
אני רוצה לעצור כאן לכמה דקות ולציין שאומנם אני חובב גדול של באטמן (מי לא?) הצורך בבאטמן בסרט הוא נטו רק צד שיווקי על מנת שהוא יופיע בעטיפה והחלק בעלילה שלו מרגיש מוכרח ואפילו מיותר לעיתים רוב הזמן הוא מסתובב בסרט ונוהם, קונסטנטין, זאטנה, דדמן, סוואמפ טיינג, ארטיגן ובאטמן משלבים כוחות כאשר הם חוקרים את העולם הכשפים והקסמים של די.סי.
הסרט עצמו עשויי הייטב ואפילו מבדר לעיתים רבות, יש מספר קטעי אקשן אחד מהם כולל מפלצת צואה מהלכת (כן קווין סמית לא רק אתה חושב על זה), הדמות שמניעה את הסיפור הוא כמובן קונסטנטין והוא מצליח לעשות זאת בחן ובהצלחה מרובה. עבודת הקולות על הדמוית היא אכותית ואני חושב שחוץ מדדמן כל הדמויות היו די בול כמו שהייתי רוצה לדמיין אותם.
הסרט לא חף מבעיות וחלק מהם מגיעות בכך שהוא חסר היגיון בנקודות מסוימות ובאטמן, כן באטמן הוא בעיה והקיום שלו נראה מיותר, מה עוד שהעובדה שהרע הראשי בסוף עם תוכנית להשמיד את כל העולם די מאכזבת מכוון שכבר היינו בסרט הזה וראינו את זה כל כך הרבה פעמים, בעיה נוספת בסרט הוא סוואמפ טיינג, סוואמפ הוא אחד מהדמויות שאני הכי מחבב בעולם של די.סי וכמו באטמן הסיבה שהוא נמצא בסרט והסיבה שהוא עושה את רוב הדברים בסרט הם לא בגלל שהם הגיונים אלא יותר בגלל שהתסריט מצריך שנפגוש אותו או בגלל שזו סצנת הסיום וצריך קרב גדול אז בוא נביא אותו לשם.

640
זאטאנה מצד שני היא הדמות השניה הכי מעניינת בסרט, חוץ מהעובדה שהציירים בוחרים לצייר אותה חצי ערומה גם שהיא בלילה קר, גם שהיא ביום, קשה לשים לה גלימה לפעמים? זאטאנה היא דמות מעניינת היא גם הדמות היחידה שגודלת ברמה מסויימת בסרט והמלחמה שלה בצד האפל שלה הופך אותה לאפילו יותר מענינית ומסקרנת, תנו לי סרט שלם איתה.

zatanajpg

ליגת הצדק אפל הינו סרט אנימציה מוצלח נוסף מהבית של די.סי לא הייתי שם אותו ברשימת החמישה הכי טובים אבל בהחלט הייתי ממליץ לצפות בו, גם בגלל שהוא נותן לנו הצצה בצורה הרבה יותר טובה מכל סרט שנעשה עד היום אל הדמויות והעולם הקוסמי של די.סי וגם בגלל שהוא מביא דמויות חדשות ורעננות.

ליגת הצדק אפל Justice League Dark
בליגת הצדק יש יותר מדי, יותר מדי באטמן, נבל שהוא עם תוכנית יותר מדי גדולה. לדמויות שוליות ופחות מוכרות הייתי שמח לראות עלילה יותר פשוטה ואויב שהתוכניות שלו היא קצת יותר מקורית מאשר שוב לשלוט על העולם.
אנימציה71%
קונסטנטין88%
באטמן59%
קולות 70%
עלילה82%
74%Overall Score

תגובות

תגובות