LOADING

Type to search

Share

פאזל במסווה של סרט

נטפליקס שחררה את הסרט המותחן "Hold the dark" הסרט מספר על סופר השחקן ג'פרי וורייט שחיי שבעברו חיי עם זאבים ואפילו הרג אחד מהם אחרי שהזאב רצח מישהו, הסופר מזומן לאנטרקטיקה כדי לעזור לאמא  שהבן שלה נאכל ע"י זאבים והיא רוצה שהוא יצוד את הזאב שהרג את הבן שלה לפני שבעלה השחקן אלכסנדר סקארסגארד יחזור מהצבא.
הסרט בעצמו נשמע די פשוט על סופר שהולך לצוד זאב באנטרקטיקה אך במהרה אנחנו מגלים שהעלילה מתפתחת לכיוון אחר לגמרי, הסיפור עצמו מלא סימבוליזם ואלגוריות.
הבמאי לא מרחם על הצופה ומהתחלה דורש את תושמת לב שלנו לסרט על מנת שנוכל להבין יותר טוב את העלילה, הסרט מהתחלה עד סופו מציג לנו את הסודות שלו דרך המטאפרות הללו ודרך האלגוריות הללו.
אחד הנושאים שהסרט בוחן מהתחלה שלו עד סופו זה הרעיון של זאב בבגדי כבש והאיבוד העצמי של אנשים לתוך החיה שהם, במקרה של הסרט זה הזאב.

זאב בבגדי כבש

זאב בבגדי כבש

הפקה מדהימה

אחד מהדברים שאנחנו רואים מהסצנה הראשונה היא האיכות המדהימה של ההפקה, יש כאן השקעה מדהימה באיכות של הסרט וזה בהחלט אחד הסרטים הטובים ביותר של נטפליקס. הצילום מרהיב ואיכות של ההפקה בין הטובים ביותר בנטפליקס ובכללי בקולנוע.
אתם לא תצפו כאן במסך ירוק שאמור לתת לכם את התחושה של אנטרטיקה כל הסרט מתבצע בצילומים במקומות וזה מוסיף ליופי של הסרט, כל הפרטים מהגדולים לקטנים בסרט נעשו במחשבה מראש והצילום הוא אחד מהטובים שנראו בסרט של נטפליקס.
הבמאי ג'רמי סולנייה אשר עומד מאחורי הסרט "החדר הירוק" נותן כאן את כל הכוח שלו ולא אל תצפו לראות את אחת הדמויות נכנסות לתוך סוס כדי להתחמם את השארנו לדה קפריו לעשות.

לא לכולם

זה ידוע שנטפליקס אוספת אחרונה סרטים שהיו אמורים לצאת למסך הגדול אך בגלל בעיות של הסרט החליטו לבסוף להוציא אותם ישירות לנטפליקס, לדוגמא אפשר לראות את הסרט "פרדוקס קולברפילד"(ביקורת אפשר לקרוא כאן)  ו "ההכחדה" (ביקורת אפשר לקרוא כאן).
הסרט "hold the dark" לא חף מבעיות והבעיה של הסרט מתחילה ונגמרת בתסריט ובבימוי מצד אחד התסריט כתוב היטב וזה מורגש במהלך הסרט כך גם יכולות הבימוי של ג'רמי סולנייה הם מיוחדים אך כל זה גם שורש הבעיה.
הבעיה מתחילה שהסרט מהתחלה לא רוצה להאכיל אותנו בכפית להיפך הוא דורש מאיתנו לנתח את כל האלגוריות שהוא שוזר במהלך הסיפור וזה התפקיד שלנו לנסות להבין את המשורר וכאן אין ספק שהרבה אנשים יחליטו לנטוש את הסרט מוקדם יותר מתוך ייאוש או שיאבדו עניין בכיוון העלילה.

ג'פרי רייט הוא הכוכב של הסרט

ג'פרי רייט הוא הכוכב של הסרט

משחק מעולה מכל הצוות

השחקן הראשי ג'פרי וורייט  שמוכר מהרבה סרטים וסדרות (לאחרונה ווסטרוולד)  מביא לסרט את הדמות העדינה מצד אחד אך מצד שני מיוסרת מכאב פנימה שלה, דמותו מובילה אותנו לתוך העלילה לתוך הדמויות של אנטרטיקה. הוא דג מחוץ למים והוא לא מכיר את המנהגים של העולם החדש שהוא מבקר בו ואנחנו כצופים זוכים לגלות את העולם דרך העיניים שלו.
דמותו של אלכסנדר סקארסגארד כאב שחוזר מהקרב לגלות שהבן שלו נהרג ע"י זאבים במהרה לומדים לפחד ממנו, אחיו הצעיר רק לאחרונה לקח התפקיד של הליצן מ"זה", כנראה שזה זורם במשפחה להפחיד. אלכסנדר סקארסגארד מצד אחד עושה עבודתו אך לא מביא שום דבר מעניין לדמות, ההרגשה היא שבדרך שהוא בחר לשחק את התפקיד היה אפשר ללהק כמעט עשרות שחקנים אחרים המתאימים באותה צורה.
ווריט מצד שני מביא לדמות את הכאב והשקט שאנחנו חווים דרכו למהלך הסרט, זה בחירה אשר מיחדת את דמותו מה אלכסנדר לא מביא לדמות של האב שחזר וגילה שהבן שלו נטרף ע"י זאבים.

לסיכום

Hold the dark  הוא חוויה מיוחדת, הוא סרט שעשוי בצורה מעולה בכל הרמות שלו אך הוא מצד שני דורש הרבה מהצופה הממוצע ולפעמים זה דבר טוב אך הפעם הסרט יקשה מאד על הצופה להבין את כל הרבדים של הסרט בלי לשבת וקרוא עשרות ניתוחים לסיפור.  אם אתם אוהבים סרטים שמאתגרים אותכם ודורשים ממכם הרבה יותר מרק לשבת ולתת לעלילה לזרום יכול להיות ש Hold the dark הוא סרט בשבילכם.
 

Tags:

You Might also Like