אירוע השיא של משחקי הספורט בשלל הקונסולות הגיע והביא עימו את אחד משחקי ה-FIFA היותר טובים שיצאו אי פעם ובביטחון מלא משחק ה-FIFA הכי טוב של הדור הנוכחי של הקונסולות,אחרי שנה של הרבה טענות משחקני FIFA בעולם ההרגשה השנה היא שהחברים ב-EA עשו הרבה שיעורי בית והביאו לנו מוצר מעולה.

 

משחקיות

בוא נדבר תכלס – משחק הכדורגל הוא משחק די פשוט וכמאמר המשפט המפורסם זה בסך הכל 22 שחקנים שרצים אחרי כדור והשנה EA לשמחתנו הפסיקו עם פרסום שלל קלישאות של שליטה בכדור 360 וכל מיני משפטי בחירות על מנת לסקרן את השחקנים שלהם ופשוט הביאו לנו משחק כדורגל כמו שאנו רגילים לראות מדי שבוע בטלויזיה ולשחק עם החברים הכי טובים שלנו למטה בשכונה.

מנוע המשחק נשאר כמו שנה שעברה אבל עבר ליטושים ותיקונים רבים, ההגנה חזרה להיות פשוטה יותר לתפעול ולא דורשת תזמונים של טייסי קרב אלא פשוט ליצור מגע נכון עם השחקן התוקף ולחטוף את הכדור, הנעת הכדור השנה היא על גבול השלמות וחובבי משחק המסירות יימצאו את עצמם ישר בבית עם תנועה מדוייקת מאוד של הכדור לאזור אותו רצינו למסור אותו ובייחוד שמחתי לראות שהמסירה הפסיקה להיות משהו שמגיע אוטומטית ליעד שלו אלא בדיוק לאן שאנו מכוונים.

מנוע הבעיטה עבר שינוי משמעותי ו-EA הוציאו את אחד הצ'יטים הכי גדולים של שנה שעברה הרי הוא ה-DRIVEN SHOT שהוא הוחלף בבעיטה חדשה שנותנת לנו שליטה על אם אנו רוצים יותר דיוק על חשבון עוצמה או להפך וזה נותן לשחקן שוב שליטה כמעט מלאה על מה שהוא יכול להפיק מהבעיטה שלו.

 

גרפיקה

מנוע ה-FROSTBITE חוזר ובגדול ואין הרבה מה להוסיף עליו וזו בדיוק הבעיה…אנו מקבלים משחק די זהה גרפית לשנה שעברה וזה מה שעלול לגרום לשחקנים במראית עין ראשונה להרגיש שהמשחק לא שונה אבל הייחוד השנה הוא שהתוכן של המשחק עבר רענון מלא ולא החיצוניות.

מגרשים חדשים נוספו כמובן עם רמת פירוט מלאה לחלוטין ומאות שחקנים חדשים נסרקו והוספו למאגר העצום על מנת לתת לשחקן את ההרגשה שאנו אכן שולטים בגיבורים שלנו על המגרש.

דבר חשוב מאוד שעבר השנה סוג של מהפכה הוא הצגת והגשת המשחק וזאת הרבה בזכות השבת הזכויות של ליגת האלופות על ידי חברת EA ואנו לפני כל משחק של הליגה האירופית או ליגת האלופות מקבלים הרגשה שאנו יושבים בסלון שלנו ערב משחק אמיתי יחד עם כל החברה ,עם בירה צוננת ביד וממתינים להמנון שמעביר צמרמורת אצל כולנו.

 

מצבי משחק

FIFA בניגוד למתחרה הקטן שלו כבר PES יודע את העבודה במצבי המשחק ובייחוד בגולת הכותרת שמהווה כבר שנים מעיין משחק בפני עצמו הרי הוא ULTIMATE TEAM.

מצב המשחק המדהים הזה פשוט ממכר ברמה שאפילו ל-FORTNITE יש מה ללמוד ממנו ואפילו שכל שנה עלינו להתחיל מחדש ולבנות את הקבוצה האולטימטיבית שלנו אין שחקן בעולם שמרגיש מזה סוג של מרמור ואפילו ההפך הריגוש ביצירת קבוצה מחדש על ידי מרדף אחר הקלפים הכי טובים לנו ולסגנון המשחק שלנו הוא דבר שפשוט לא ניתן להסבר ולכן זה הקלף המנצח של EA.

מצב המשחק של FUT עבר גם כמה שינויים השנה עם דגש על משחק הרשת שדי נזנח על ידי השחקנים בשנה האחרונה, EA יצרו מצב חדש שנקרא RIVALS שבו אני עוברים סדרה של 5 משחקים נגד שחקנים מהעולם ולאחר מכן אנו מדורגים לפי הרמה שלנו, כל שבוע לפי ההישגים שלנו אנו מקבלים שלל פרסים לבחירתנו וההרגשה בסוף היום היא שאנו לא משחקים לחינם מול אנשים מן העולם אלא שבסוף כל שבוע משחקים אנו מקבלים תגמול על כך ואיתו אנו משפרים את קבוצתנו

.

מצב משחק קלאסי שעבר רענון גדול הוא מצב ה-KICK OFF שנותן לנו השנה שלל אפשרויות בין אם זה לקבוע שכל בעיטה מחוץ לרחבה שווה 2 גולים או שעל כל גול שנבקיע אנו נאבד שחקן מהקבוצה שלנו וכך ניתן יתרון לשחקן היריב. EA מחפשים שינויים כאלה על מנת להתאים את עצמם לדור החדש של השחקנים שמחפשים ריגושים מהירים וחדשים (ראו ערך דור ה-FORTNITE) .

FIFA 19  הוא משחק הכדורגל שלו חיכינו שנים לאחר קבלת משחקים בינוניים פלוס מחברת EA , ההרגשה השנה ש-EA הקשיבו לשחקנים שלה ופשוט טיפלו בכל הבעיות הקטנות והתוצאה היא משחק כדורגל חובה לכל שחקן.

 

FIFA 19 - ביקורת
FIFA 19  הוא משחק הכדורגל שלו חיכינו שנים לאחר קבלת משחקים בינוניים פלוס מחברת EA , ההרגשה השנה ש-EA הקשיבו לשחקנים שלה ופשוט טיפלו בכל הבעיות הקטנות והתוצאה היא משחק כדורגל חובה לכל שחקן.
גרפיקה85%
משחקיות90%
מצבי משחק90%
88%Overall Score

תגובות

תגובות