לוחם רצחני מגלקסיה אחרת שמגיע לספר בדיחות, האם זה טוב?

הסרט של הטורף משנת 1987 הוא קלסיקה בלתי נשכחת, המפלצת הנעלמת שיוצאת לקרב נגד ארלונד שוורצנגר הוא אחד מסרטי האקשן ומדע בדיונים הטובים ביותר שיצאו משנות ה80.

מאז הסרט הראשון ניסו לתפוס את ההצלחה של המותג עם עוד למעלה מארבע סרטים עם אנחנו מכלילים את "הטורף נגד הנוסע השמיני" הראשון והשני.

שובו של הטורף

אחרי מספר שנים שלא שמענו מהמותג אנחנו מקבלים עכשיו שוב סרט נוסף שפשוט נקרא "הטורף".

הבמאי הוא לא אחר  מאחד השחקנים מהסרט הראשון הבמאי שיין בלאק שעומד מאחורי סרטים כמו "איירון מן 3" ו"נשק קטלני" עכשיו חוזר לתפקיד מאחורי המצלמה, בלאק הוא במאי מוכשר בשלב בין הומור לאקשן ואם עד היום לא סיפרו מספיק בדיחות בסרטים של "הטורף" בסרט הזה אתם עומדים לקבל בדיחות ללא הפסקה.

הסיפור מספר על צלף בשם מקווין השחקן בויד הולברוק,  מקווין מוצב בתפקיד  במשימה במקסיקו ונתקל בחללית של הטורף, מקווין משלב כוחות עם קבוצה של חיילים משוחררים עם בעיה נפשית על מנת לאתר את הטורף. הקבוצה במהרה מגלים שיש זן חדש של טורפים בחוץ והם צריכים לשלב כוחות עם סוכנות ממשלתית ומדענית על מנת להתמודד עם האיום החדש.

יאמר לזכותו של בויד הולברוק שעושה עבודה מעולה ומצליח להחזיק את הסרט על הכתפיים שלו, הוא בהחלט מוכיח את עצמו כשחקן אקשן עם כריזמה שאפשר לראות אותו בסרטים נוספים.

 

בויד הולברוק מפגין כריזמה ויכולות לחזיק את הסרט על הכתפיים שלו

בויד הולברוק מפגין כריזמה ויכולות לחזיק את הסרט על הכתפיים שלו

הטורף הוא סדרת סרטים בעייתית

לפני שנתחיל לדבר על הסרט החדש צריך להבין שהמותג עצמו של הטורף הוא בעייתי כעצמו, כמה אפשר לקחת עוד את הקונספט של הסרט הראשון שבו קבוצה של לוחמים מוצאת את עצמם בג'ונגל נגד מפלצת שאף אחד לא רואה ולעשות מזה סדרת סרטים?

האולפנים ניסו מספר פעמים לשכתב את המותג ולשלב אותו עם המפלצות של "הנוסע השמיני", לשים את הלוחמים בכוכב אחר בסרט ה"הטורפים" אך כל זה לא עזר יותר מדי והם לא הצליחו לשחזר את ההצלחה של הסרט הראשון.

כמו בכל מותג ברגע שמישהו מנסה לקחת את הסיפור לכיוון אחר הוא לא תמיד מתקבל באהבה, שיין בלאק עשה דבר דומה עם "איירון מן 3" בכך שהוא שם טוני סטארק רוב הסרט בכלל לא בשריון שלו ובסוף המנדרין האויב הכי גדול של איירון מן בקומיקס מתגלה בכלל להיות שחקן גרוע העובד בשירות אירגון טרור.

לכן שגם שיין בלאק נכנס לתפקיד של הבמאי הסרט הוא לקח על עצמו להמציא מחדש את הנוסחא של "הטורף" וברגע שכל אחד מנסה לקחת את מותג ישן עם נוסחא ישנה  לכיוון חדש הוא לבטח ימצא את עצמו בטרטוריה חדשה ולא בטוח שהיא תתקבל באהדה.

אוליביה מאן משחקת כאן תפקיד של מדענית המומחית בחייזרים, היא עושה עבודה לא רעה בתפקיד שלה אך מה שכן מצחיק זה שתוך חצי שעה של סרט היא הופכת להיות ממדענית חוקרת חייזרים לקוטלת מפלצות מהחלל החיצון.

בלאק מביא דם חדש

ההחלטה של הבמאי מייקל שיין להבין שכבר פעמים אפשר לספר את אותו סיפור של הטורף בהחלט בחירה נבונה, הרצון להוסיף בדיחות בכל רגע אולי לא יתקבל בעין טובה לכל הצופים הרוצים לראות שוב סרט אקשן שמתבסס בעיקר על מאצו', אך בואו נהיה כנים אחד עם השני הזמן של הסרטים הללו נגמרו בשנות ה80.

הסרט החדש של "הטורף" מביא לנו חבורה של חיילים פגועים שמוצאים את עצמם ביחד נגד מפלצת מהחלל החיצון והיכולת שלהם לשתף פעולה ביחד הוא אחד הדברים שעובדים בצורה טובה בסרט, התסריט מסתמך על כך שאנחנו נתחבר לחבורה של הלחומים  וכל הקטעים שבהם הם משתפים פעולה אחד עם לרוב הקטעים הטובים ביותר בסרט.

"הטורף" כאן סובל לפעמים מכך שהנבל הגדול מרגיש לפעמים פשוט גדול ברמה מטופשת, הבחירה להגדיל את הטורף היא לא דווקא עובדת בצורה טובה אך עדיין הוא מהיר, קטלני וקטעי האקשן הם בלתי נשכחים.

יש כאן הרגשה של התערבות של האולפנים  בעיקר בסצנה האחרונה של הסרט שהמטרה שלה לגרות אותנו לסרט המשך.

אנחנו גם לא נתחבר לכל הדמויות של החיילים הפגומים וחלקם שם נמצאים רק כדי למות, השחקן תומאס ג'יין בהחלט נותן הופעה משכנעת בתפקיד חייל עם תסמונת טורט.

בכין שלשל הדמויות יהיו כאלה שאנחנו נתחבר אליהם וכאלה שבכלל לא נזכור את השם שלהם.  בעיה נוספת בסרט הוא גם הפלוס שלו וזה הבדיחות שרצות בכל רגע הם גם לפעמים מה שמונע מאיתנו להתחבר רגשית לסרט עצמו, זה בסדר לפעמים לתת לסצנה טעונה רגשית לא להסתיים עם בדיחה.

אקשן ללא הפסקה

קטעי האקשן בטורף הם מטורפים (ראיתם מה עשינו כאן), האקשן הוא בהחלט מדהים ורמת האלימות שיש בסרט מבהירה לנו בהחלט שהמפלצת מהחלל הגיעה כדי להרוג את כל מי שיעמוד בדרכה והיא תעשה את זה בצורה הכי אלימה שהיא תוכל.

סצנת האקשן בתחילת הסרט המתרחשת בבסיס היא אחת מסצנות מלאות האנדרנלין והטובות ביותר שנראו בקיץ האחרון על המסך הגדול, האפקטים עובדים טוב והרבה מאד דם דיגטלי נשפך לכל עבר במסך הגדול.

 

לסיכום

הטורף 2018 הוא סרט כיפי שמבין שאי אפשר כבר לעשות את אותו סרט שוב ושוב והגיע הזמן לקחת את הסדרה הזו לכיוון חדש, הכיוון החדש אולי לא ימצא חן בעיני חובבים של הסרט המקורי אך זה לא אומר שהסרט החדש הוא לא טוב. הסרט עמוס בקטעי אקשן מלאים אנדרנלין, האחווה של חיילי הצבא עובדים הייטב והסרט לא לוקח את עצמו ברצינות יותר מדי מה שעובד לרוב לטובות.

הטורף 2018 ביקורת לסרט
הטורף 2018 הוא סרט כיפי שמבין שאי אפשר כבר לעשות את אותו סרט שוב ושוב והגיע הזמן לקחת את הסדרה הזו לכיוון חדש, הכיוון החדש אולי לא ימצא חן בעיני חובבים של הסרט המקורי אך זה לא אומר שהסרט החדש הוא לא טוב.
משחק 74%
בימוי72%
מחדשים את המותג של הטורף88%
סצנה אחרונה 56%
73%Overall Score

תגובות

תגובות