בתחילת שנת 2010 שוחרר לעולם משחק בשם HEAVY RAIN שהביא לנו השחקנים חווית משחק שלא נתקלנו בה עד כה והיא בעצם האפשרות שלנו לגלם בצורה מלאה את גיבורי המשחק לא רק מבחינת ההבט של שליטה בדמות אלא מבחינת שליטה מלאה בגורל הדמות וההחלטות אותה היא מקבלת. אני אישית התחברתי מאוד למשחק כמו מספר רב של שחקנים בעולם ושיחקתי בו שוב ושוב על מנת לראות כיצד כל החלטה שלי משפיעה על גורל הדמות ועל העלילה כולה.

חברת QUANTIC DREAMS מאז שחררה לעולם עוד משחק שניסה לדמות את ההצלחה המופלאה של HEAVY RAIN אבל ללא הצלחה יתרה ולכן ציפית בקוצר רוח לשחרורו של DETROIT BECOME HUMAN המשחק החדש שלהם שהרגיש לי ישר מהטיזר הראשון ש-QUANTIC DREAMS חזרה למקום המוכר והבטוח שכל כך הצליח לה ב-HEAVY RAIN.

גרפיקה

שוב אנו נתקלים בגרפיקה ברמה גבוהה במשחקים הבלעדיים של SONY בייחוד על קונסולת ה – PRO ו-DETROIT פשוט נראה מדהים עם התייחסות לכל פרט ופרט שהם כל כך קריטיים על מנת להעביר לנו בצורה הכי טובה את העלילה ולתת לנו אכן את ההרגשה שמעבר שאנו שולטים בגורל הדמויות אנחנו ממש נמצאים שם.

אבל לצערי מעבר ל-3 הדמויות הראשיות עליהן אנו שולטים יש ירידה די דרמטית ברמת ההשקעה בדמויות המשניות וזה קצת בולט לעין כאשר הן נמצאות ליד הדמויות שלנו וזה טיפה מאכזב אבל עדיין זה אחד המשחקים היותר יפים מבחינה ויזואלית שיצא לי להיתקל בהם בתקופה האחרונה וזאת עוד לאחר משחק ביצירת המופת GOD OF WAR.

משחקיות

המשחק עוסק ב-3 גיבורים אותם אנו משחקים שהמכנה המשותף שלהם הוא שהם שלושתם אנדרואידים שחיים בעולם עתידני בו האנדרואידים השתלבו בקהילת בני האדם בשלל צורות ותפקידים ויש לכל אחד ואחת מהם אישיות משלם ובגדול הם מעיין בני אדם מתקדמים.

יש לשחקן יד חופשית מלאה בקבלת ההחלטות של כל דמות החל מלעזור לאדם במצוקה או פשוט לא להתייחס ולגרום למותו, כל החלטה והחלטה אותה נקבל תשנה את קו העלילה כמובן אבל תשנה גם את אופי הדמות איתה אנו משחקים וזה פשוט נפלא לראות איך בכל פעם שבה שיחקתי במשחק וקיבלתי החלטה אחרת לא משנה כמה גדולה או קטנה זה השפיע לי על כל המשחק וזה פשוט מדהים. המשחק זמין ונגיש גם לשחקנים שהם לא אלופי הטקטיקה או זריזים בלחיצה על הלחצנים וכו', פשוט צריך להפעיל את השכל הישר שיש לכולנו ולקבל את ההחלטה הנכונה שמתאימה לנו , לא ניתן לטעות במשחק הזה כי כמו בחיים האמיתיים הבחירות שלנו הן שיקבעו מה יהיה איתנו מחר.

סיכום

DETROIT BECOME HUMAN  הוא חוויה שונה מאוד עבור כל שחקן שישחק בו וזה לא עוד משחק יריות או משחק ספורט אלא חוויה ייחודית שתגרום לכם לחשוב על העלילה הרבה לאחר סיום המשחק ותעלה בכם שאלות מה היה קורה אם הייתי מחליט לעשות דברים בצורה אחרת , ההבדל היחיד הוא שפה נוכל לשחק שוב את המשחק מחדש ולקבל החלטה אחרת.

תגובות

תגובות