הגיע הזמן להחזיר את הדמויות למארוול

דדפול 2 רואה את החזרה של ריאן ריינולדס בתפקיד של השכיר עם הפה הכי מלוכלך בעולם הקומיקס, הסרט הוא המשיך ישיר של הסרט הקודם והגיבור חיי באושר עם חברה שלו ומנסה למצוא את מקומו ביקום עד ליום שבו מופיע קייבל (ג'וש בורלין). קיבל הוא נוסע בזמן החוזר אחורנית על מנת להרוג את המוטציה אגרוף האש השחקן ג'וליאן דניסון. אם קיבל יצליח לעשות את זה הוא ישנה את העתיד שלו.

דדפול מצד שני מנסה לעצור את הנוסע בזמן ומקים קבוצה בשם אקס – פורס על מנת להילחם בקיבל, כמו בסרט הראשון גם כאן יש אלימות ללא הפסקה, בדיחות שלא עוצרות ומספר אזכורים לקרירה של ריינולדס עצמו.

לא עושה כבוד לסרט הראשון

הסרט הראשון ביום ע"י הבמאי טים מילר ובגלל אי התאמה יצרתית וכספית הוא החליט לא לחזור לסרט השני ובמקום נבחר הבמאי שעבד על רוב הפעלולים בסרט "ג'ון וויק", העובדה שהבמאי של הסרט המקורי לא חזר מורגשת בהחלט והבמאי החדש דיוויד ליטץ רק משכפל את כל הדברים שעבדו בסרט הקודם ומנסה לייצר אותם שוב בסרט החדש וזה פשוט לא עובד.

אני בטוח שהרבה לא יסכימו על הביקורת הזו, דדפול 2 מספק הרבה בדיחות אך רובם פשוט חזרה על הבדיחות מהסרט הראשון. הסיפור עצמו לא מצליח להתרומם ורוב השחקנים המופעים בסרט לא זורחים כמו בסרט הראשון יאמר חוץ מזאזי ביטס המשחקת את דומינו.

העלילה חלולה ודיאלוגים מביכים

ברמה של האקשן הסרט מספק מספר רגעים מבדרים מאד אך בסוף היום הם חלולים כמו הדיאלוגים, הרגע שבו אתה מבין שהסרט עמוד להיכשל הוא דווקא במפגש בין קיבל לדדפול. דדפול שואל את קייבל מי הוא והוא משיב "אני מעתיד", נו באמת !!! זה הדיאלוגים שיכולתם לחשוב אליהם? לא יכולתם להשקיע עוד חצי מיליון דולר מהתקציב שלכם לשכתב מחדש לפחות את הטקסטים.

תוסיפו על כך שהסרט עושה את ההפך הגמור לחומר המקור שלו מהסרט הראשון, הסרט הראשון הבין את חומר המקור שלו ונתן לו כבוד ובכך הצליח לשקף את הדמות עצמה ואת העולם שלה והסרט החדש מתייחס לחומר המקור של האקס – מן כמו שרטנר הבמאי של "אקסמן 3" התייחס לקומיקס "וואוו יהיה מגניב אם תהיה מוטציה שיכולה לעשות את זה ואת זה". מי שמכיר את הסיפור של קייבל יתאכזב מאד לגלות שהכותבים לקחו כאן על עצמם חופשיות מיותרת והצליחו להרוס את אחת הדמויות המעניינות ביותר בקומיקס למרות הניסיון של ג'וש ברולין להציל אותה.

יש מאמץ אך הוא נמצא בידיים כושלות

ריינולדס באמת שמשתדל לתת את כל כולו לתפקיד וכך רוב השחקנים בסרט אי אפשר לומר שאין כאן ניסיון לעשות סרט טוב אך בסוף היום הסרט סובל מתסריט מטופש עד גרוע, דמויות שלא מצליחות להיבנות ואנחנו מקבלים סרט צפוי מאד, עם רגעים צפויים ובדיחות שהם לרוב לא מצחיקות עד משעממות.

הסרט  הראשון ראה את דדפול מנסה להציל את החברה שלו ולהתנקם במי שעשה לו עוול, הסרט השני לוקח את האגואיסטיות שבדמות ומנסה להפוך אותה לסוג של גיבור ובכך הורס לגמרי את החלק הכי חשוב בה.

"דדפול 2" לוקח את הזמן גם להכין את הסרטים הבאים בזיכיון של האקס-מן עם הסרט של "אקס-פורס" שאמור לצאת בעתיד, לצערם של פוקס הסרטים של האקס- מן לא עובדים וכרגע רוב הפרויקטים נדחו לעתיד הרחוק כנראה ממתינים לרכישה של דיסני פוקס, חבל שלא היה אפשר גם לדחות את הסרט הזה.

לקרוא עוד על עתיד של סרטי האקס- מן אפשר ללחוץ כאן.

לסיכום

מי שאהב את "דדפול" הראשון ולא ממש מכיר את חומר המקור כנראה יהנה מהסרט השני, מי שמכיר את חומר המקור או לא רוצה לראות את "דדפול" הראשון במסווה של "דדפול 2" יתאכזב עד מאד. הסרט הוא פשוט אכזבה ברמה של התסריט, דיאלוגים ובעיקר מקוריות מה שהיה הרבה בסרט הקודם לא קיים בכלל כאן.

"דדפול 2" אומנם מציג יותר בדיחות ויותר אקשן אך אין לו נשמה וכבוד לחמור המקור שממנו הוא מגיע וכך התוצר הסופי חלול ולא ממריא לשום מקום

 

 

דדפול 2 - הסרט שעדיף שלא היה נעשה
דדפול 2 אומנם מציג יותר בדיחות ויותר אקשן אך אין לו נשמה וכבוד לחמור המקור שממנו הוא מגיע וכך התוצר הסופי חלול ולא ממריא לשום מקום
משחק 85%
בדיחות ואקשן83%
כבוד לחומר המקור58%
דיאלוגים ותסריט53%
העתק של הסרט המקורי רק גרוע יותר63%
68%Overall Score

תגובות

תגובות