הסרט "פרא" מרגיש כאילו השחקנים נוצרו במחשב

"פרא", הוא הסרט החדש בכיכובו של דוויין ג'ונסון או הנודע בשם הרוק, הסרט הוא בערך תוצר של שנים של הוליווד המתרכזים לסרט אחד. גיבור פעולה נוכחי, סרט המבוסס על המשחק מחשב, מפלצות ענקיות שהורסות את העיר וכמות של טסטוסטרון גברי  שיכולה למלא עשרים שנים של קולנוע.

הנקודות הללו לא הופכות את הסרט להיות סרט רע אבל מה שבטוח גם לא הופכות אותו להיות הסרט הטוב ביותר שכרגע נמצא על המרקע.

דמויות המחשב יותר מעניינות מאשר בני האדם

דמויות המחשב יותר מעניינות מאשר בני האדם

הסיפור אם קיים בכלל

ג'נסון משחק את התפקיד של  חוקר טבע בשם דיוויס אוקיה, אוקיה  הציל גורילה לבקנית ראשונה מסוגה משם ג'ורג.  אוקיה הוא מתבודד שמעדיף את חברת בעלי החיים מאשר בני האדם ובעיקר את חברתו שלו הגורילה שלו ג'ורג.

מחוץ לכדור הארץ תחנת חלל העוסקת במחקר גנטי לא חוקי מתרסקת, כל הניסויים נוחתים בכדור הארץ  בשלושה מקומות ומשפעים על הגורילה, זאב ותנין. הניסויים הללו משפעים על החיות והם הופכים להיות מפלצות ענקיות אגרסיביות אשר תוקפות את כל דבר שבדרכם.

למזלו של העולם והסרט השחקן המוכשר ג'פרי דין מורגן מופקד לאתר אותם ולהשמיד, הסוכן מבין שהוא  צריך לשתף פעולה עם דמותו שלו  דויין אשר רוצה בעיקר להציל את ג'ורג הגורילה.

למי שמכיר אפילו מעט את המשחק מחשב מבין שאין הרבה קשר בין השניים, הדבר היחיד שמקשר אותם הוא מפלצות הענק והצורך להורס כל דבר שבדרכם.

המשחק והסרט שני דברים שונים לגמרי

המשחק והסרט שני דברים שונים לגמרי

מה כן עובד בסרט

מה שכן עובד בעבור הסרט "פרא", היא העובדה שהוא יודע איזה סוג סרט הוא, הוא לא מנסה להיות משהו אחר ולכן אנחנו מקבלים במהרה הרבה קטעי אקשן, מפלצות נגד צבא, מפלצות נגד מפלצות וכל דבר שאפשר לשלב זה נגד זה בערך קורה בסרט הזה. כולם הולכים מכות עם כולם הדבר היחיד שמשתנה הוא כמות הזמן שכל קרב לוקח.

אין ספק שהקטעים הטובים ביות בסרט הם בסוף היום הם בניצחונם של המפלצות שעפות לכל עבר והורסות כל דבר שבדרכם הם וקטעי האקשן מעולים ומצליחים אפילו לעלות על החידשו האחרון של גודזילה וקינג קונג.

מי שכן מצליח לגנוב את העלילה הוא השחקן המוכשר ג'פרי דין מורגן, מורגן ידוע בעיקר בארצות הברית על תפקידו כניגן בסדרה "המהלכים המתים" אך אל תטעו השחקן הופיעו בסדרות כמו "האנוטמיה של גרי", "האישה הטובה" ועוד עשרות תפקידים אחרים.

בכל זמן שהוא נמצא על המסך הוא מצליח לגנוב את ההופעה מכל הצוות כל המפלצות הענקיות שמתעופפות במסך.

קטעי האקשן הם הדבר הטוב ביותר בסרט

קטעי האקשן הם הדבר הטוב ביותר בסרט

מה לא עובד בסרט

רוב הסרט הוא מבדר ומלא אקשן כמו שהוא מבטיח, צריך להבין שמי שקונה כרטיס ל"פרא" צריך לדעת למה הוא נכנס אין כאן הרבה הפתעות והסרט לא מנסה לנתח את ההרס העצמי האנושי כפילוספיה לסיפור בעלילה כמו בסרט המעולה "ההכחדה" שאותו אתם יכולים לראות עכשיו אם אתם מנויים של נטפליקס.

מה שבהחלט בעייתי בסרט הוא לרוב הדיאלוגים שנראה שמי שכתב היה עסוק בנהיגה בכביש מהיר בזמן שהוא מתגלח ומכין ביצה מקושקשת. רוב הזמן ההרגשה שהם מטופשים אפילו לסרט העוסק במפלצות ענק שהורסות את העיר. כאילו השקעתם 100 מיליון דולר בסרט תיקחו עוד מיליון ולתת למישהו רק לכתוב מחדש את הדיאלוגים עצמם.

לסיכום

"פרא" הוא סרט קיץ טוהר המכיל הרבה אקשן, אפקטים ובעיקר דואג לכך שתכבו את המוח ותהנו מהנסיעה. אם אתם בקטע של סרטים מהסוג הזה אתם הולכים להנות עד מאד מהסרט עצמו. אם אתם סתם אוהדים שרופים של השחקן  ג'פרי דין מורגן אז הסרט הזה גם בשבילכם.

ביקורת לסרט פרא
העלילה אומנם לא קיימת והדיאלוגים נכתבו ע"י מחשב שבחר רנדומלית מילים לא עוצר מהאקשן והאפקטים להיות מהפנטים.
 ג'פרי דין מורגן90%
אקשן ואפקטים85%
דיאלוגים48%
עלילה65%
72%Overall Score

תגובות

תגובות