ברוכים הבאים לשערי גן עדן, מקום בו הנוף הפסטורלי של מונטנה נפגש עם פעילי כת משיחית המשליטים טרור על תושבי הופ קאנטרי, מקום בו UBISOFT משתמשת בכל הכלים המושבחים שלה על מנת להביא לנו השחקנים את אחת חוויות המשחק הכי טובות שקיבלנו עד היום במשחקי יריות ובמשחקי FARCRY בפרט.

גרפיקה

מנוע DUNIA בידוע בשמו הישן יותר CRYENGINE חוזר שוב ובגדול ובעצם נתן למפתחים המצויינים של UBISOFT את הכלי המושלם ליצירת העולם המדהים שאנו כשחקנים מקבלים ב- FARCRY 5. החל מרמת פירוט הכי גבוהה בה נתקלתי במשחקי FARCRY ועד מנוע פיזיקה הכולל הרס כמעט מוחלט של כל פרט ופרט, מנוע מזג אוויר  שממש תורם לאווירה ומהווה חלק חשוב במשחקיות.

המשחק עובד בצורה ממש חלקה וכפי שהתרגלנו לאחרונה יותר ויותר מפתחים מבינים ומנצלים את עוצמת החומרה הזמינה להם ואנו ממשיכים לקבל משחקים יותר ויותר טובים.

למרות הכל ישנם דברים קטנים שעד היום כשחקן אני לא מבין איך עוברים את שלבי הפיתוח, נורא מאכזב להיתקל שוב ושוב בדמויות הדומות אחת לשנייה ומצד שני לקבל רמת פירוט גבוהה של גיבורי המשחק.

 

משחקיות

לאחר עולם פתוח של אזור ההימלאיה וחזרה בזמן לעולם של האדם הקדמון אנו מקבלים עולם חדש ועצום הלוקח אותנו לאזורים הפסטורלים של מונטנה – ארה"ב.

המפה במשחק היא המפה הגדולה ביותר מבין כל משחקי הסדרה שיצאו עד כה וזה לא פוגם ברגע במגוון העשיר והגדול של המשימות שהמשחק מציע לנו.

כאשר מדברים על סדרת משחקי FARCRY המשחקיות די ברורה אבל הגיוון במשימות נותן לנו מעיין הרגשה שהנוסחה של סדרת המשחקים עברה שינוי והוא ממש מוצלח.

FARCRY 5 נותן לשחקן לעשות כמעט כל דבר בצורה שהוא רוצה, בין אם זה התקדמות במשחק שנקבעת ממש על ידי השחקן וגם בצורה כיצד נעשה זאת. רוצים לתכנן מתקפה בחשאיות תחת חסות הלילה או לעלות על מסוק ולהגיע בקול תרועה למחנה האוייב ולהחריב כל דבר אפשרי. חופש המשחק הזה פשוט מהנה וגורם למשחק להיראות שונה כל פעם מחדש.

UBISOFT  פינקו בשלל מצבי משחק וההרגשה היא שהמשחק הזה פשוט שווה כל שקל ולא רק בגלל העלילה המצויינת אליה תכף אגיע, פשוט כי יש פה המון להציע בין אם מצב ה- ARCADE שיש בו שלל מפות משחק ברשת יחד או נגד שחקנים אחרים ובין אם זה פשוט לשחק את קו העלילה יחד עם חבר ללא תלות בהתקדמות אחד של השני.

בהמשך השנה מתוכננים לצאת גם 3 הרחבות שבכלל ירחיבו את ההצע ויכללו מצבי משחק חדשים ותוכן ייחודי לכל אחד מהם מבחינת העלילה.

מצב חדש במשחקיות בסדרת משחקי FARCRY שהוא גולת הכותרת בעיני הוא המצב שנותן לשימוש בדמויות אותן אנו מכירים במהלך המשחק  ויכולות להצטרף אלינו בשלל המשימות, לכל אחד ואחת ישנה התמחוות בין אם זה טייס מנוסה ועד לדוב שכל מה שהוא רוצה זה לאכול צ'זבורגר בתמורה לעזרתו.

עלילה

הכירו את ג'וזף סיד, בחור ממוצע מן השורה שיום אחד הגיע לעיירת הופ קאנטרי בטענה שהאל דיבר אליו והזהיר אותו שסוף העולם קרב והסוף יביא איתו את הניקיון של כל חטאי בן האדם. רוב התושבים כמובן שזלזלו וחשבו שג'וזף הוא עוד אחד מאותם השוטים שמגיעים אליהם לעתים תכופות אבל הזמן עשה את שלו וג'וזף אסף אחריו עוד ועוד מאמינים שחושבים שהוא האחד, שהוא האב החדש שלהם.

ג'וזף מאמין בפרוייקט שערי גן עדן ושעליו לעשות את מה שנוח עשה וזה לאסוף את מאמיניו לאחר שהם יהיו נקיים מחטאים ולהכין אותם לסוף העולם והדרך היחידה לעשות זו היא אך ורק בדרך שלו.

ג'וזף מחוזק בשני אחיו וחברתו כופים את אמונתם בעזרת טרור ורצח ולמי שזה לא מתאים הוא כנראה יכיר את היד הקשה של המשפחה החביבה הזו.

כמו כל משחקי FARCRY האחרונים הנבל הוא מהות וכוכב המשחק ושוב פעם UBISOFT פגעו בול בדמות שהוא נבל רק בעיני אויביו אבל בעיני אנשיו הוא האב…הוא הכל.

UBISOFT  יודעת כיצד לתת לשחקן את ההרגשה שהוא ממש שונא את הנבל המרכזי וזה שוב קורה ובגדול. כבר לאחר חצי שעת משחק הדבר המרכזי שיעניין אתכם הוא כיצד אתם מחסלים ונפטרים מהמשפחה הפסיכוטית הזו.

לא אהרוס יותר מדי אבל כפי שהמשחק מתקדם בצורה ובקצב שלנו גם כך העלילה אז תבחרו נכון כי כל החלטה יכולה לשנות ולהשפיע על קו העלילה המצויין של המשחק.

 

סיכום

לא כל יום אנו נתקלים במשחק יריות שנותן לנו מגוון רחב כמעט בכל אספקט כמו ש FARCRY 5 נותן לנו אז למה בדיוק אתם מחכים? FARCRY 5  נכנס לרשימת משחקי החובה לכל בעל קונסולה או שחקן מחשב.

ביקורת - FARCRY 5
לא כל יום אנו נתקלים במשחק יריות שנותן לנו מגוון רחב כמעט בכל אספקט כמו ש FARCRY 5 נותן לנו אז למה בדיוק אתם מחכים? FARCRY 5  נכנס לרשימת משחקי החובה לכל בעל קונסולה או שחקן מחשב.
גרפיקה90%
משחקיות100%
עלילה100%
97%Overall Score

תגובות

תגובות