בסוף שנת 2005 סוני שחררה לעולם את אחד המשחקים היותר מדהימים שעולם הגיימינג ראה וחווה הרי הוא SHADOW OF THE COLOSSUS, SOTC שנחשב עד היום לאחד המשחקים המהפכניים אי פעם וזכה לגרסה מחודשת על גבי פלייסטיישן 3 פשוט לא נמאס לשום שחקן ושחקן וסוני הקשיבו למענה המעריצים והפעם לא חידשו את המשחק רק מבחינה גרפית אלא בנו אותו מחדש לקונסולת הפלייסטיישן 4, האם המשחק המצויין הזה עדיין רלוונטי בשנת 2018 ?

גרפיקה

עוד בימי הפלייסטיישן 2 ביציאת המשחק המקורי נדהמתי מרמת הפירוט שהייתה מהפכנית ונתנה לכל שחקן הרגשה שהוא בעולם קסום ורחב שהיה די נדיר באותה התקופה.

סוני לקחה צוות מדהים של יוצרים שהם בעצמם מעריצים של המשחק המקורי ונתנה להם את אחד הכלים הכי חזקים שיש כרגע בשוק המשחקים והוא עבודה על קונסולת ה-PS4 PRO  על מנת שייצרו מחדש את העולם המדהים של SOTC מחדש בכל פרט ופרט, התוצאה היא לא פחות ממדהימה ומספר רב של פעמים פשוט עצרתי להתפעל מהנוף המדהים והתחשבות בכל עלה וגרגיר אבק שמתעופף לו.

מנוע המשחק עובד בצורה מצויינת ובעלי ה-PS4 PRO  אפילו יכולים לבחור מ-2 מצבי משחק שונים, אחד הוא מצב סינמטי שכולל רמת גרפיקה הכי גבוהה שניתן לבקש ומצב משחק עם ביצוע גבוה יותר של המנוע ובו אנו חווים את המשחק ב -60 פריימים לשנייה וצג הטלויזיה שלנו פשוט הופך לחלון שדרכו אנו משקיפים על הגיבור שלנו במלחמותיו מול הקולוסוסים.

אני אישית את רוב המשחק שיחקתי במצב המשחק הזה ופשוט החוויה הייתה מדהימה ואני יכול להבטיח לכם שהפעם הבאה שאשחק בו וזה יהיה בקרוב מאוד יהיה במצב המשחק הסינמטי.

SOTC1-noscale

משחקיות

צריך הרבה אומץ ליצור משחק שהוא כל כך פשוט ברעיון אבל עדיין כל כך מושלם בביצוע.

הרעיון הכללי של SOTC הוא שאנו משחקים גיבור ללא שם שמוכר לנו רק בשם "הנודד" אשר מגיע לממלכה אסורה ורחוקה עם גופת אהובתו למקדש שם הוא מוכן לעשות כל דבר על מנת להחיות אותה, האלים באותו המקדש אשר דוברים בשפה שהומצאה במיוחד עבור המשחק מוכנים לעזור לו רק אם הוא יביס 16 קולוסוסים אשר הם מפלצות ענקיות וכאשר אני אומר ענקיות אני מתכוון לגודל מגדלי עזריאלי ורק לאחר שהוא יביס את כל ה-16 הם יענו לבקשתו ויחיו את אהובתו.

המשחק לא כולל שום שיחות סרק עם דמויות אשר יתנו לנו משימות מיותרות של להשיג 20 תפוחים ולקחת אותם ממקום למקום או כל מיני מלחמות בעכבישים ועכברושים על מנת להתקדם, המשחק הוא פשוט מרדף לאחר 16 יצורי הענק הללו וקרבות אשר אתם תזכרו לאורך זמן רב בשל המתח וההנאה האדירה מכל אחד ואחד מהן.

החידוש הנוכחי של המשחק מעבר לגרפיקה ומשחקיות מלוטשת ברמה הכי גבוהה הוא שהמפתחים שתלו לאורך המפה הענקית 79 מטבעות אשר עלינו למצוא וכאשר נסיים לאסוף אותם מחכה לנו הפתעה אותה לא אהרוס לכם.

Shadow-of-the-Colossus

סיכום

מעטים המשחקים אשר יישארו רלוונטים לאורך השנים ויזכו לדרישה כל כך גדולה מעולם הגיימרים לחידוש שכזה, SOTC הוא משחק שכזה והוא פשוט נשאר ויישאר לאחד המשחקים היותר טובים שיצאו אי פעם והוא פשוט משחק חובה לכל בעל קונסולת פלייסטיישן.

SHADOW OF THE COLOSSUS - ביקורת
מעטים המשחקים אשר יישארו רלוונטים לאורך השנים ויזכו לדרישה כל כך גדולה מעולם הגיימרים לחידוש שכזה, SOTC הוא משחק שכזה והוא פשוט נשאר ויישאר לאחד המשחקים היותר טובים שיצאו אי פעם והוא פשוט משחק חובה לכל בעל קונסולת פלייסטיישן.
גרפיקה10
משחקיות10
10Overall Score

תגובות

תגובות