כבר מעל ל-34 שנים העולם נהנה מהתופעה של סדרת האנימה המצויינת דרגון בול וכיאה להצלחה שכזו קיבלנו לאורך השנים שלל רב של משחקי פעולה ובעיקר לחימה שמבוססים על העלילה המורכבת של דרגון בול.

לאחר ההצלחות המסחררות של משחק ה-XENOVERSE שחברת נאמקו בנדאי הוציאה בשנים האחרונות הם החליטו לחזור לנוסחה הבטוחה יותר של משחק מכות קלאסי שייתן מענה גם למי שלא מכיר כל כך את הדמויות והעולם של דרגון בול, האם הם הצליחו אפילו לחבר מישהו כמוני שלא צפה יותר מדי בדרגון בול לעלילה ולעולם הדמויות? בואו נגלה.

גרפיקה

כיאה למשחק מכות קלאסי הדבר הכי חשוב הוא מנוע משחק מהיר שייתן לשחקן שמשחק בו הרגשה שכל לחיצה על כפתור אכן תתן לו בשבריר השנייה את מבוקשו ללא שום עיכוב או פספוס כי אם זה יקרה הוא עלול להפסיד את הקרב ואכן אנחנו מקבלים פה את זה ובגדול.

מנוע המשחק של היוצרים של משחק המכות GUILTY GEAR X הוא מנוע משחק מהיר ביותר עם מנוע גרפי שנותן לנו אנימציה מדהימה והרגשה כאילו אנו צופים בקרב היישר מפרק בסדרה. אין אפילו לרגע אחד הרגשה של מריחה בגרפיקה או תקיעה מסויימת וזה פשוט הדבר הכי מושלם שמשחק מכות יכול לבקש ואכן מורגש ששמו לב לשלל הפרטים של הדמויות במשחק עם התחשבות במעריצי הסדרה ולרמת ההנפשה אותה הם מכירים מסדרת הטלוויזיה הכל כך אהובה עליהם. בתור מי שלא צופה בסדרה התחברתי מאוד לדמויות הנעימות למראה בזכות רמת ההנפשה הגבוהה.

Tien_-_Screenshot_5_1505913212

משחקיות

משחק מכות דו מימדי הכולל מבחר של 24 דמויות שונות ומצב משחק של 3 נגד 3? אני בפנים ובגדול.

משחק מכות לדעתי תמיד חייב להיות דו מימדי על מנת לשמור על קצב גבוה מאוד של משחק ונותן חופש פעולה גדול יותר לשחקן בפעולות אותן הוא יכול לבצע עם השלט שלו ולכן זה ישר גרם לי להתחבר למשחק.

המבחר של הדמויות הוא נאה מאוד עם שלל של 24 לוחמים (בוודאות ייצא למשחק DLC עם דמויות נוספות) והמבחר הנוח הזה גם עזר לי להתחבר לדמויות ולהכיר אותם יותר וכך נחשפתי לעולם המרהיב של דרגון בול (אולי אתחיל לראות את הסדרה?).

אחת הטענות העיקריות של המעריצים במשחקים האחרונים היו שהעלילה לא נשענת על עלילת הסדרה אלא הקימה יקום מקביל בעולם של דרגון בול וזה קצת גרם להם להרגיש לא שייכים כל כך וב- DRAGON BALL FIGHTERZ הם קיבלו את מבוקשם והעלילה כולה של המשחק נשענת על קו העלילה הנוכחי של הסדרה וזה פשוט נותן לשחקן להרגיש שהוא ישר בבית. מצב המשחק ברשת נגד שחקנים אחרים הוא גולת הכותרת של המשחק וכולל אפילו ממשק נחמד אבל קצת מסורבל שמדמה עולם שבו אנו מסתובבים עם אוואטרים שאנו יוצרים ומחפשים מתמודדים אחרים נגדם נלחם בשלל מצבי המשחק ובסופו של יום נראה כמה אנו שווים יותר מול שחקנים אחרים בעולם.

סיכום

נאמקו בנדאי רצו כבר לאורך שנים למשוך שחקנים חדשים לסדרת המשחקים של דרגון בול ואכן הפעם הם הצליחו.

יש לנו פה משחק מכות קלאסי עם דמויות שממש נותנות הרגשה של חיבור מיידי ואפילו גרמו לי לרצות לראות את הסדרה. אז אפילו אם אין לכם מושג מי הוא גוקו ומה זה המושג התפתחות אתם מוזמנים לשחק במשחק המעולה הזה ואולי אפילו להתחיל תחביב חדש של צפייה בסדרת האנימה המצליחה ביותר בכל הזמנים … DRAGON BALL.

Dragon Ball FighterZ - ביקורת
נאמקו בנדאי רצו כבר לאורך שנים למשוך שחקנים חדשים לסדרת המשחקים של דרגון בול ואכן הפעם הם הצליחו.
גרפיקה90%
משחקיות90%
90%Overall Score

תגובות

תגובות