ביקורת לסרט "רובוטריקים האביר האחרון"

מאת עומרי קמינור.
מייקל ביי חוזר לביים ולהפיק את הסרט החמישי בסדרת הסרטים של ה "רובוטריקים", מה שהתחיל כצעצוע המשיך לסדרת קומיקס, סדרת מצוירת ועכשיו סדרת הסרטים ממשיך את העלילה של אופטימוס פריים מנהיג הרובוטריקים במלחמה נגד השקרינקים.

מסע בזמן

בסרט החמישי של הרובוטריקים והפעם אנחנו חוזרים בזמן לימים שבהם שני אגדות מתנגשות סרט אדיר אחד. הפתיח של הסרט לוקח אותנו לימי המלך ארתור במהלך קרב נואש במיוחד שנראה שהמלך ארתור ואנשיו הולכים להפסיד מרלין מקבל לידיו מטה מאחד האבירים מהגזע של משני הצורה (הרובוטריקים) ובעזרתו של המטה מרלין משנה את יחסי הכוחות בקרב.

אל ארתור מצטרף דרקון מתכתי ענקי בעל שלושה ראשים והם מנצחים במלחמה האבירים מגזע משני הצורה חושפים את עצמם בפני המלך ארתור והם מצטרפים לאבירי השולחן העגול.
הקדמה על העלילה של ימי הבניים והרובוטריקים היא אחת מהרבות שקושורת את העבר של משני הצורה עם בני האדם.

אנחנו קופצים בזמן בחזרה להווה על אף שהאנושות מאסה בגזע של משני הצורה עוד ועוד רובוטריקים ושקרניקים מגיעים לכדור הארץ כדי לנסות את מזלם והציד נגדם נמשך, קייד ייגר (מארק וולברג) אותו הכרנו בסרט הקודם עוזר לרובוטריקים לשרוד את הציד ובגלל זה הוא נאלץ לנתק קשר עם הבת שלו.
בינתיים אופטימוס פריים שעזב את כדור הארץ כדי לחפש את יוצריו מגיע לחורבות סייברטרון שם הוא פוגש את קווינטסה היוצרת של הגזע של משני הצורה שמצליחה להפנות את אופטימוס כנגד כדור הארץ כדי שיחזיר לה את המטה שלה מכדור הארץ (שהוא המטה אשר ניתן למרלין) כדי שהיא תוכל להחיות את סייברטרון.
אך יש אנשים ששומרים על המסורת הקדומה, שר אדמונד שהוא נצר לשושלת האבירים חוזה את העתיד להתרחש ולכן הוא מאחד את קייד ייגר ואת ויויאן וומבלי על מנת שיעזרו לרובוטריקים להגן על המטה ולמנוע מימנו להגיע לידיה של קווינטסה.

transfoferms1

ללא הפסקה

ברגע שהסרט נפתח אנחנו מקבלים את מייקל ביי בכול הכוח (ואני אומר את זה לטובה) הקרב של האבירים היה מרשים במיוחד וכאשר הדרקון הענקי הצטרף אליהם הקרב הפך לחוויה וויזואלית יחידה במינה שמאחדת את כלי הנשק הפרימיטיביים של בני האדם עם הדרקון המתכתי הענק כאשר אנו חוזרים להווה לסרט לוקח קצת זמן להיכנס לקצב כי הוא מבזבז יותר מידי זמן להסביר לנו מה התרחש במרווח הזמן בין הסרט הנוכחי לקודם וגם באקספוזיציה הכללית של הסרט אך כאשר קוגמן מגיע לגייס את קייד מטעמו של שר אדמונד הסרט נכנס לקצב חזק ומהיר שפשוט זורק לנו סצנות אקשן מדהימות ועוצרות נשימה אחת אחרי השנייה.
לדעתי הסרט גם מצליח לעצור ולתת לנו נגיעה מדמותו של של קוגמן אני חייב לציין שהיא הייתה מוצלחת במיוחד נראה שהוא היה מבוסס על דמותו של C3PO ממלחמת הכוכבים והוא ללא ספק אחראי על לא מעט מהקטעים המשעשעים ביותר בסרט.

בני האדם מיותרים בסרט הזה

הנקודה הבאה שרציתי לדבר אליה שהיא כמובן ההומור בסרט בניגוד לסרטים הקודמים הסרט הזה כבר גבל ברמה של קומדיה בעקבות זה שהיו בו המון רגעים שהתפוצצתי מרוב צחוק ולדעתי העובדה שהסרט לוקח את עצמו הרבה פחות ברצינות הולמת מאוד את סדרת הסרטים ואת הרעיון הכללי שלה פשוט להיות סרטים מבדרים, כפי שכבר ציינתי הרבה מזה בזכות קוגמן שהיה קומיקריליף מצוין .

הדמויות האנושיות לטעמי היו יותר מידי בני אדם שנדחפו לתוך העלילה אך מארק וולברג בתפקיד קייד ייגר משרת את הסרט כגיבור נהדר וגם אנתוני הופקינס שמשחק לציידו את שר אדמונד עושה עבודה מצוינת ויחד הם מצליחים להוביל את הסרט.
כמובן שאי אפשר לדבר על סרט של "הרובוטריקים" בלי לדברעל הדבר שהופך את מייקל ביי למי שהוא (שוב באופן חיובי) זה כמובן החגיגה הויזואלית בסרטיו וכאן מדובר בשיא עבודתו הסרט מרהיב וויזואלית גם מבחינת הרמה של האפקטים וגם מבחינת העיצובים והראיונות הוויזואליים שהסרט הציג וזה הפך אותו לסיפור שלם לעיניים.

בסוף היום

לסיכום רובוטריקים 5 האביר האחרון מצליח להתעלות על קודמיו מבחינתי הוא מרהיב יותר גדול יותר והכי חשוב הוא לוקח את עצמו הרבה פחות ברצינות ונותן לנו הרבה קטעים משעשעים ומרהיבים במקביל

ביקורת לרובוטריקים האביר האחרון - עומרי יצא מאוהב
לסיכום רובוטריקים 5 האביר האחרון מצליח להתעלות על קודמיו מבחינתי הוא מרהיב יותר גדול יותר והכי חשוב הוא לוקח את עצמו הרבה פחות ברצינות ונותן לנו הרבה קטעים משעשעים ומרהיבים במקביל
עלילה75%
מייקל ביי74%
וזיאולית 81%
הומר79%
77%Overall Score

תגובות

תגובות