האם פעם שלישית זה מספר המזל?

ספיידרמן חוזר בפעם השלישית למסך הגדול והשאלה האם אנחנו באמת צריכים עוד ספיידרמן?
הידיעה על כך שספיידרמן הפך להיות חלק מהעולם של מארוול שימחה הרבה מעריצים של הדמות ובכללי חובבי קומיקס יצאו מגדרם, ספיידרמן הראשון יצא למסך הגדול  בשנת 2002 והביא אתו את אחד מסרטי הקומיקס הטובים ביותר שיצאו מאז ועד היום.
מאז צאת הסרט עד להיום עבר הרבה על הדמות ואנחנו לא מדברים רק על העלילה בסרטים או בקומיקס יותר בנושא של רישיונות, זכויות על הדמות ובעיקר לגנוב את המגן של קפטן אמריקה.

הסרט הגרוע ביותר יצר את שיתוף הפעולה הטוב ביותר

כולם מכירים את הסיפור שבו "מארוול" כמעט פשטה את הרגל, מארוול מכרה את הדמויות שלה במחיר זול לכל המרבה המחיר, ספיידרמן הלך לסוני, אקס-מן, ארבעת המופלאים ודרדוויל הלכו לפוקס. לא כולם הצליחו לייצר סרטים מוצלחים על הזכיון של הדמויות. גוסט ריידר ודרדוויל חזרו למארוול. אקס- מן עד היום זה הצלחה, ארבעת המופלאים לא מצליח להתרומם.
סוני לקחו את העכביש השכונתי והפכו אותו לאחד המותגים המוצלחים ביותר שני סרטים טובים של עם הבמאי סאם ריימי ומשם הכל החל ללכת לגיהנום.

אחרי הכישלון הצורב של הסרט "ספיידרמן המדהים 2", סוני הבינו שהם איבדו את הקסם של להביא את הדמות למסך הגדול ומארוול היו צריכים דם חדש להילחם בדי.סי עם צאת "באטמן נגד סופרמן", שני אולפני הענק החליטו לשתף פעולה ולהכניס את ספיידרמן לעולם הקולנועי של מארוול, ההחלטה הייתה שמארוול תנהל את הצד הסיפור והדמות, סוני יקבלו את המילה האחרונה והכסף יתחלק בין כל הגורמים.

ספיידרמן בקטע אקשן מרהיב

ספיידרמן בקטע אקשן מרהיב

מארוול חזרו למקורות

הדבר הראשון שמארוול החליטו לעשות זה ללהק דמות צעירה ושאנחנו מתכוונים לצעירה אנחנו מדברים על ספיידרמן בתיכון שרק מגלה את הכוחות שלו. היכנס לתפקיד טום הולנד.

הולנד קיבל את התפקיד ונתן את ההופעה הראשונה שלו בסרט "קפטן אמריקה : מלחמת האזרחים", בעלילה של הסרט ספיידרמן כבר קיבל את הכוחות שלו ופונה אליו טוני סטארק לגייס אותו לצד שלו על מנת להילחם בקפטן אמריקה. המבקרים והקהל אהבו את טום הולנד והסרט הפך להיות הצלחה מסחררת גם בקופות וגם אצל המבקרים.

הסרט החדש ממשיך את העלילה די אחרי הסרט של "מלחמת האזרחים", ספידרמן חוזר מהקרב הגדול עם הנוקמים לקווינקס הקטנה, עוזר לתפוס כייסים, גונבי אופנים וזקנות שמאבדות את הדרך. פיטר מרגיש שהוא צריך לעשות יותר ומנסה להוכיח את עצמו שוב ושוב לטוני סטארק שהוא יכול להיות נוקם.

בזמן שפיטר ממתין ליום שהנוקמים יקראו לו שוב הוא הולך לבית הספר, מנסה לדבר עם אהבה שלו ליז, מבלה עם החבר שלו (ג'קוב באטאלון) ומגלה שקבוצה של אנשים מוכרים נשק העשוי מכל מה שנשאר מהקרבות של הנוקמים.
מי שמנהל את הקבוצה של הפושעים הללו הוא אחד הנבלים הטובים ביותר של מארוול עד היום, השחקן מייקל קיטון הידוע בעיקר על תפקידו כבאטמן חוזר שוב לשחק ציפור, הנבל ווטלר (הנשר).
הוולטר הוא ג'ו הממוצע, איש הצוורון הכחול אשר מפסיד את המכרז לניקיון של הפסולת של הנוקמים לחברה ממשלתית בבעלות של טוני סטארק, הוולטר מבין שיש כסף בלהפוך את כל השאריות של הנוקמים לנשק.

spidermanhomecoming-main

הטוב

"ספיידרמן השיבה הבייתה" מביא לנו סיפור ספיידרמן כמו שצריך לספר אותו, אנחנו לא חוזרים שוב לקרן כחולה שיורה לשמים וכל האנושות עומדת להישמד, ספיידרמן רוצה לעצור נבל המוכר נשק. נבל שהוא מספיק חזק שהמשטרה לא יכולה לתמודד איתו ומספיק קטן שלנוקמים לא יהיה איכפת וזה בעיקר מה שעובד בסרט.
כמה כבר אפשר לראות סרטי סופר גיבורים שכל פעם מחדש העולם נמצא בסכנה, ספיידרמן מביא לנו סיפור שרובו נמצא בקווינס שהיא גם חסרת בנינים ואנחנו רואים איך ספיידרמן מתמודד עם זה (הרבה ריצה).
הסיפור עצמו מרגיש יותר כמו סרט נעורים של שנות השמונים ואנחנו מקבלים זמן לא מובטל בבית הספר, השילוב של פיטר בבית הספר הופך את הדמות לאהובה ומדהימה כמו בקומיקס. פיטר מתמודד עם בעיות של יום יום של נער או נערה יכולים להזדהות איתם, אנחנו מבינים לליבו אנחנו מתחברים לבעיות שלו ולא רק לבעיות שלו כספיידרמן בעיקר לבעיות שלו כפיטר פארקר.

העובדה שספיידרמן הוא חלק מהעולם המורחב של ספיידרמן בהחלט מורגשת כאן וטוני מופיע הרבה פחות ממה שאתם הייתם רוצים לחשוב, בדרך כלל בכל סרט שבו רוברט דאוני ג'וניר מופיע כל המסך נקטן ומתרכז רק בו הפעם יש רגעים שאפילו טום מצליח לעלות על ההופעה של דאוני.

הוולטר הוא אחד הנבלים הטובים ביותר של מארוול וזה שוב בעיקר בגלל שהוא לא רק שרוצה לשלוט בעולם, הוא נבל בגלל כורך הנסיבות המציאות גרמה לו לבצע בחירות לא נכונות והוא מצד אחד רוצה לדואג לאנשים שלו ולא רואה דרך אחרת לעשות את זה.

"ספיידרמן השיבה הבייתה" עושה הרבה דברים נכון ומספר דברים פחות טוב אבל הדבר הכי חשוב שהוא עושה זה לחסוך מאיתנו את המוות של דוד בן וגילו הכוחות שלו, לפתוח את הסיפור בסוג של המשך לסרטים הקודמים בכך שאנחנו כבר מכירים את הדמות אך רואים גרסה חדשה שלה, רעננה, קלילה, מצחיקה ובעיקר מרגשת.

טוני ופיטר ביחד

טוני ופיטר ביחד

אחד מהמוטבים שחזורים שוב ושוב בסרט הוא העובדה שספיידרמן הוא ילד והוא צריך להתמודד עם המקום שלו בעולם, מצד אחד הוא רוצה להיות גדול יותר להיות חלק מהצוות של הנוקמים לקבל משימות גדולת יותר והוא מנסה להוכיח שוב ושוב כך גם האויב שלו הוא לא באמת אויב קטן ואפילו גדול מדי על הממדים שלו.
ההתלבטות הזו היא מה שהופכת ל"ספיידרמן השיבה הבייתה" להיות אחד מסרטי הספדיירמן הטובים ביותר בגלל הלבטים שבאמת בני נוער יכולים להתחבר אליהם, זו הדמות שסטן ליי וסטיב דיטקו יצרו. ספיידרמן שהוא ילד המנסה להתמודד עם בעיות שכולנו יכולים להתחבר אליהם.

הרע

הסרט "ספיידרמן השיבה הבייתה" הוא סרט טוב, מבויים הייטב אך לא סרט מושלם אחד מהבעיות הגדולות ביותר שלו היא העובדה שהוא חלק מהיקום של מארוול, הקישורים האינסופים לנוקמים ומארוול מורגשים כאן יותר מרוב הסרטים האחרים ביקום לדמות שצריכה לבסס את עצמה.
מריסה טומי היא בהחלט דודה מיי היותר מענינת אך תקראו לי זקן אך אני מעדיף את דודה מיי מבוגרת יותר ופחות צעירה.
קרב הסיום האחרון של הסרט הוא גם הקטע החלש ביותר בסרט נראה שהדרמה לא ממש מגיעה לשיאה בקטע האחרון והסרט לא נוסק לסוף המדהים שמגיע לו.

הפס קול של המלחין מיכאל ג'יאצ'ינו עובדת פחות לעומת ההצלחה של דני אלפמן, אלפמן הצליח ליצור פס קול הרבה יותר אפי שהצליח לרגש יותר.

הצצה לחליפה הישנה של ספיידרמן

הצצה לחליפה הישנה של ספיידרמן

לסיכום

"ספיידרמן השיבה הבייתה" הוא בהחלט אחד מסרטי הספיידרמן הטובים ביותר, טום הולנד הוא הספיידרמן שהגיע לנו אחרי שני גרסאות אחרות של הספיידרמן. האם זה סרט הספיידרמן הטוב ביותר? אני עדיין נותן את הכרטיס המנצח ל"ספיידרמן 2" של סאם ריימי.
בקיץ שמכיל הרבה סרטים שלא מצליחים להתרומם יש סרט סופר גיבורים אחד שמספר סיפור קטן על ילד מקווינס שלמקבל כוח יותר ממה שהוא יכול לדמיין והוא פשוט רוצה לעשות טוב בשכונה שלו ולנסות להתגבר.

 

 

ספיידרמן השיבה הבייתה
עלילה 80%
הוולטור87%
הנוקמים העולם המורחב של מארוול70%
טום הולנד 91%
פס קול74%
80%Overall Score

תגובות

תגובות