גנוב על העולם

גנוב על העולם הוא הסרט הרביעי במותג הסרטים "גנוב על", למי שלא מכיר את הדמות הראשית שהיא גרו הוא לבטח מכיר את המינונים הצהובים שצצים בכל מקום והם אחד מסימני ההיכר של סדרת הסרטים ובעיקר של האולפני ההנפשה אילומיניישן.
בסרט הרביעי בסדרה אנחנו חוזרים לגרו שהפך להיות מנבל כבר לגיבור ועם אישתו הוא מנסה לסייע לאירגון בינלאומי להילחם בפשע, הכל טוב ויפה עד לנקודה שהוא נכשל בלתפוס גנב חדש. הגנב החדש הוא ילד פלא משנות ה80 שלא הצליח להתמיד עם התהילה שלו והחליט להפוך להית הדמות מהסדרה עצמה, ילד נבל.
לפני שגרו מצליח לחוות את החיים כמובטל הוא מגלה שיש לו אח תאום בשם דרו, גרו ודרו מתאחדים וגרו לומד סוד על המשפחה שלו ובעיקר על אחיו.

סטיב קראל פעמיים

הסרט הרביעי בסדרה והשלישי בעלילות גרו הוא סרט שנעשה נטו לחלוב את הפרה של סדרת הסרטים של "גנוב על העולם", של תבינו לא נכון הסרט הוא לא גרוע להיפך הוא גם סרט מבדר מאד אך באותה מידה מיותר.
אתם שואלים איך יכול להיות דבר כזה? ובכן האנשים שעשו את הסרט הזה הם אנשים שיודעים מה עושים, הבמאי של הסרט קייל באלדה ופייר באלדה חוזרים לסרט הרביעי ומצליחים לתת את אותה רמה של איכות של החומר, התסריט גם הוא לא הכי נורא בעולם למרות הסיפור הצדדי על חיפור חד קרן של הבנות שהיה מיותר עד מאד.
סטיב קראל עושה עבודה מעולה גם בתפקיד גרו וגם בתפקיד דרו אך אני חושב שאולי היה עדיף שהיו מבאים שחקן חדש להכניס קצת רוח רעננה שם.
מי שבאמת זורח בסרט הוא דווקא הנבל, השחקן טריי פארקר המשחק את בלתאזר בראת', כל רגע בסרט איתו הוא פשוט חגיגה קולנועית.
למי שמגיע לסרט בשביל המינונים הוא עומד להיות מאוכזב התפקיד שלהם בסרט הרבה יותר משני מכל הסרטים וכמעט שבכלל לא קיים.

hq720

האנימציה ומוסיקה

אולפני אילומיניישן עושים עבודה נפלאה באנימציה ואין בכלל וויכח על זה, האנימציה אומנם לא יוצאת דופן משאר הסרטים שלהם אך היא בהחלט עשויה הייטב ולא יורדת מהאיכות של שאר ההפקות בסרטים האחרים.

המוסיקה של וויל פארל היא קיצבית ומסייעת להרגשה הכפית שהסרט רוצה לשרד אך היא גם כמו כל האלמנטים האחרים הסרט לא מביאה שום דבר חדש לשלוחן.

בני משפחה

המוטיב העיקרי של הסרט הוא בני משפחה והצורך להתמודד איתם, גרו לומד להתמודד עם בן המשפחה החדש שלו שהוא ההיפך המוחלט ממה שהוא. האח החדש הוא מפנוק ולפעמים אפילו יותר נטל מאשר עוזר לו אך הוא עדיין בין משפחה.
גם הבנות מנסות להתמודד עם האחות הקטנה אשר רוצה לפגוש חד קרן והציפיות שלה מול המציאות.

ארבע או שלוש

"גנוב על העולם", הוא סרט הרביעי בסדרה והשלישי בסדרה של גרו אך הוא לא מוסיף יותר מדי לסרט וישכח הרבה לפני שהוא יהיה ישאר על המסך, הוא בטוח יעשה רבה כסף וכנראה אפילו יתקבל באהבה ע"י מספר מבקרים אך אל תצפו למשהו מיוחד. בסרט יש מספר בדיחות טובות, אנימציה מעולה אך אין לסרט הזה בכלל משהו או מיוחד.

ביקורת לסרט גנוב על העולם
גנוב על העולם הוא סרט שעשוי הייטב אך בסוף היום אין לו נשמה בכלל
אנימציה69%
קולות61%
מוסיקה77%
בלתאזר בראת'75%
תסריט50%
נשמה42%
62%Overall Score

תגובות

תגובות