אנחנו חייבים להיות אמיתים איתכם היה לנו חששות כלפי הסרט הזה החל מהיום הראשון שאי פעם סיפרו על הפרויקט הזה, הסיבות לכך העובדה שזה סרט מבוסס על משחק מחשב (המספר על מלחמה בין האורקים לבני האדם) הייתה סיבה חזקה. אז החלו  להגיע התמונות וכך גם החששות האמייתים ובכן זה לא היה נראה טוב בכך שזה היה נראה טוב מדי יותר מדי נקי  יותר מדי מצוייר יש כאלה שיגידו באטמן ורוב.ן אבל זה לא אנחנו אבל אם כבר מישהו אמר את זה ובכן באטמן ורובין בהחלט צבעים חזקים ויותר מדי מאחז בחומר המקור. הטרייל הראשון שהגיע לא הבטיח הרבה האורקים אומנם נראו טוב בני האדם היו סבירים, ברמה של התוכן זה היה נראה כמו טריילר מושקע למשחק מחשב (לרשימת הסרטים מבוססים על משחקי המחשב לחצו כאן)

לפני כשבועיים כבר החלו להתגלגל ברשת גרסאות שונות והאולפנים האמרו שאת הכסף הגדול שלהם בונים לעשות מחוץ לארצות הברית עוד סימן לא כל כך מבטיח כך גם הציון באתר הביקורות רוטן טומיטיו Rotten tomato ובכן הסרט רשמית יצא בארץ אתמול ואנחנו התיישבנו לראות אותו ולהלן הרשמים שלנו

בוא נתחיל מכך ונאמר שזה לא רע, וורארקפט הוא לא סרט רע אך הוא גם לא באמת סרט טוב, הסרט לא מביא יותר מדי מקוריות למסך הראשי זורק הרבה מילים שאמורים להביע משהו בלי יותר מדי לשקוד על כך ופשוט מתבסס על כל סרטי הפנטזיה שיצאו בשנים האחרונות באחיזה קשה על "שר הטבעות", הסרט נפתח עם קרב של שבריר שניה בין בני אדם לאורקים והקריינות מסבירה לנו שמאז ומתמיד היה קרב בין בני האדם לאורקים דקה אחר כך האורקים נמצאים בעולם שלהם ויוצאים לעבר העולם של בני ומעולם לא פגשו אותם. (מישהו משהו ?!!???) . העלילה מתמקדת על האורק דוטרן המנהיג של שבט קטן של אורקים העובר לעולם של בני האדם, דוטרן לא שלם עם ההנהגה של ההאורקים והכשפים האפלים שלהם ואט אט מטיל ספק בבחירה של בני עמו (ממש שינדלר מרשימת שינדלר). מצד בני האנוש אנחנו פוגשים בלותר האח של המלכה ויד ימינו של המלך, דמותו של לותר לא ממש נכתבה עד הסוף ויש תחושת בלבול ואי הבנה ברגע שמתגלה (אל תדאג זה לא ספוילר) שהוא בכלל אבא לבן בערך בגיל שלו (באמת הוליווד לא יכולתם ללהק מישהו מתאים יותר לתפקיד).

בוא נתחיל עם הדברים הטובים, האפקטים של האורקים בוורארפקט הם מרשימים אומנם זה לא "כוכב הקופים" אך עדיין יש תחושה של יצור אמתני, החלק השני של העלילה מציג הפתעות בעלילה אשר נותנים תחושה שכבר יצאנו מהטווח הטוב והרגוע של הוליווד והסרט מהנה יותר, הדמות של לותר בחלק השני של הסרט הרבה יותר זורמת (לאחר שסצנה מסויימת מתרחשת בסרט) וכל הסרט בכללי נפתח להרבה יותר כיוונים מבדרים מאשר הקליאשות הרגילות והישנות. הרגעים שבהם המצלמה עוברת למצב ציפור ואנחנו חווים לרגע צורה של המשחק מחשב במסך הגדול היא גם מהנה.

הבעיות בסרט הם לראש ולראשונה תסריט בעייתי, דיאלוגים שמנסים להישמע כאילו נכתבו ע"י טוקלין אך באמת נכתבו ע"י שחקן מנוסה של המשחק והבחירה של ההפקה להיצמד לתלבושות של המשחק אחד לאחד לא עוברת בצורה טובה למסך הגדול ונותנת תחושה של סרט מצוייר יותר מאשר סרט שהושקע בו קרוב 160 מיליון דולר, אחד הדברים הטובים שעבדו סרטים של "שר הטבעות" זה מיקומים המדהימים והנופים שלקחו אותך לעולמות אחרים כאן מסך ירוק לא עושה את העבודה ויש כאן תחשוה של עבודה רשלנית ומיותרת. הבחירה בכללי  לקחת את בן פוסטר לשחק את "המגן" היא טעות (לא ברור בכלל למה עדיין אנשים לוקחים את בן פוסטר לעבודה).

warcraft-the-beginning-movie-character-posters

 

בסיכום היום וורקראפט הוא סרט דל בחצי הראשון שלו שתמבסס על מיתולגיה ועלילה של משחק מחשב שהיא ברובה כמו רוב משחק המחשב מתבססים על ספרים או סרטים שכבר ראינו, הרגעים היחידים שהסרט באמת עובד זה רק בחצי השני שלו השליש האחרון שבו התסריטאי והבמאי עוזבים הטרטוריה המוכרת והטובה ונותנת קצת חדשנות ורעננות.

אני מאמין שכן נראה את סרטי ההמשך.

 

ווארקרפט ביקורת לסרט
הרגעים היחידים שהסרט באמת עובד זה רק בחצי השני שלו השליש האחרון שבו התסריטאי והבמאי עוזבים הטרטוריה המוכרת והטובה ונותנת קצת חדשנות ורעננות.
כסרט מבוסס על משחק50%
אפקטים41%
משחק37%
במאי45%
תסריט36%
42%Overall Score

תגובות

תגובות