המותג עייף, זקן וכמה כבר אפשר להמציא תרוצים שהמחסל מזדקן.

שליחות קטלנית הוא אחד מהמתוגים הנחשקים ביותר בקולנוע, המותג הפך את ארנולד שוורצנגר לשחקן האקשן הפופלארי של שנות השמונים ואת ג'יימס קמרון לאחד הבמאים המוצלחים ביותר עד היום הזה.
אז למה האולפנים מתעקשים לייצר סרטי המשך גרועים לשליחות קטלנית? הסרט הראשון בסדרה שיצא בשנות ה80 היה נחשב מהפכני ארנולד שוורצנגר במקור היה אמור לשחק את הגיבור של הסרט אך בגלל האנגלית הדלה שלו האולפנים הציעו לו את התפקיד הרשע, תפקיד המחסל.

ארנולד לוקח את התפקיד של הנבל

הסוכן של ארנולד שוורצנגר דחה את הבקשה על הסף אך שוורצנגר הסכים והפך את המשפט I'll be back לאחד המשפטים המפורסמים ביותר בקולנוע עד לכתיבת השורות הללו.
בשנת 1992 יצא סרט הממשך לשליחותו קטלנית עם הצוות המקורי כולל הבמאי ג'ימס קמרון והסרט היה הצלחה בקופות, הצלחה אצל המבקרים.
האפקטים בסרט לזמן היציאה שלו היו שוברי דרך וחדשניים, דבר שלא נראה עד לאותו זמן בקולנוע.

 

הנקודה בזמן שבה היה צריך לעצור

משם הכל התחיל להדרדר, הבמאי ג'יימס קמרון הודיעו שהוא לא חוזר לסרט ההמשך אך הזכויות של הסרט נשארו בידים של חברת ההפקה Skydance Pictures.
החברה ניסתה לשחזר את ההצלחה של המותג עם סרט שלישי בסדרה שהתקבל בצורה קרירה מאד ועדיין הכיל את הכוכב הגדול ביותר בזכיון והוא ארנולד שוורצנגר.
מאוחר יותר חברת ההפקה ניסתה לצאת בסרט רביעי עם השחקן כריסטיאן בייל, בייל שיחק את התפקיד של ג'ון קונר במלחמה העתידנית נגד הרובטים.

הטריילר עצמו לסרט גילה את רוב הסודות הכי גדולים בעלילה (רוצים לקרוא על עוד סרטים שנהרסו בגלל הטריילר לחצו כאן) והדבר הכי גדול שיצא מהסרט הזה היה ההקלטה של בייל צועק על אחד מאנשי ההפקה שהרסו לו את הסצנה.
שוורצנגר המשיך לתחומים אחרים שכללו להיות מושל קליפורניה והעולם הבין שזה הסוף של המותג, לפחות כך חשבנו.

הסרט שאף אחד לא ביקש

עם סיום הכהונה של ארנולד שוורצנגר כמושל קליפרוניה כולם החלו לתהות מתי אנחנו נזכה לראות שוב את המחסל חוזר לחיים.
Skydance Pictures הודיעו על סרט ההמשך\ אתחול עם הכוכב המזדקן, הסרט נקרא "שליחות קטלנית גנסיס".
ההתרגשות הייתה גבוהה ואפילו כוכב דוקטור הו היה אמור להופיע בסרט (ההופעה שלו הסתכמה בפחות משתי דקות בסרט). הסרט היה כישלון אדיר ואומנם הוא הצליח להכניס כסף מסביב לעולם בארצות הברית הוא היה כישלון.

המחסל הזקן

עלילת הסרט סיפרה מחדש את הסיפור של הסרט הראשון, אנחנו צופים בקייל חוזר חזרה בזמן להציל את שרה קונר, לפני שהוא מצליח לעשות את זה מופיע המחסל הצעיר שהוא ארנולד ואז לפתע מופיע גם ארנולד המזדקן, העלילה קופצת בזמן עם הסברים מטופשים ומנסה לשלב שוב את בעיית המדיה החברתית עם הסיפור של סקיינט.
בסרט סקיינט מקימה רשת חברתית חדשה שמטרתה לעזור לסקיינט להשתלט על העולם, הסרט נחשב כישלון נוראי גם במשחק, גם בעלילה ובכללי היה עדיף שלא נעשה בכלל.
האם זה הסוף?

האולפנים מחסלים את המחסל

האולפנים דיברו על סרט ההמשך בעקבות ההצלחה המסחרית מסביב לעולם אך עכשיו זה נודע שאנחנו לא נזכה לראות סרט המשך ל"שליחות קטלנית גנסיס".
האולפנים החליטו לא להמשיך בכלל עם התוכניות לסרט המשך וכנראה שכולם ממתינים שהזכויות מותג עצמו יחזרו לג'ימס קמרון. שמועות דיברו על כך שSkydance Pictures וקמרון חושבים על לשתף פעולה ביחד אך נראה שקמרון יעדיף לחכות ל2019 כאשר הזכויות המלאות למותג יחזרו אליו.
השאלה הגדולה האם ארנולד שוורצנגר עדיין ירצה להמשיך לשחק? או ליתר דיוק האם אנחנו צריכים באמת לראות אותו בתפקיד.

וידיאו בונס, כל הרגעים של I'll Be Back

תגובות

תגובות