מאת: הפנטום

תקציר
העונה ממשיכה את הסיפור פחות או יותר ממקום סיומה של העונה הקודמת, אומגה הוחזקה במתקן של האימפריה, העוסק במחקר הביאולוגי שמאחורי השכפולים.

לצערי העלילה של העונה אכזבה אותי, העלילה של העונה הקודמת לקחה את הסדרה לכיוון מעניין, ודי טבעי בהתחשב בהרכב הדמויות. העונה שברה את כיוון העלילה חזק לקלישאות המותג, סיפור מגפן, עם נגיעות אלמנט הנבחר בדיוק הפוך מימה שעשה את העונה הקודמת לטובה. העלילה הקודמת נגעה בשאלות מוסר צבאיות, והצגת צלקות המלחמה על הלוחמים השבים מימנה. כנראה דיסני קיבלו רגליים קרות, וזאת סיבת השיבה לקלישאות.

הסיבה שאני מתקשה להאמין שזאת החלטה של כותבי הסדרה, היא שרידי הכיוון המקורי, קצוות העלילה של העונה הקודמת נקטעו בברוטליות, חלק הוזכרו ברמיזות בלבד, וחלק על אש קטנה במסגרת הסיפורים הראשיים החדשים. בעקבות שבירת הכיוון, חלק מהפרקים נאלצו להתניע את העלילה החדשה, יחד עם דקלום הקלישאות היה קשה להסחף חזרה למקום שעמד סיפור מחוספס ובוגר.

המעטפת
וויזואלית השוטים של הסביבות יפהפיים, המנגינות בפס הקול לא ראויות לירידת הרמה של הסדרה.

לסיכום
תחושת המיאוס ממלחמת הכוכבים רק גדלה, אומנם כבר מהתחלה הסדרה לא טרפה את הקלפים, עם זאת שילוב הטון הבוגר עם העיסוק בסוגיות מרעננות בהחלט הבליטו אותה לטובה בין הסתמיות. דווקא בישורת האחרונה, נקודות האיכות נעשו מישניות לטובת סיפור תבניתי ומדשדש.
ציון 56 👈 מאכזב

טריילר