מאת: הפנטום

תקציר
העלילה ממשיכה את הסדרה הקלאסית של האקסמן, אקסבייר מת לכאורה ואת מורשתו הוא הפקיד בידיו של מגנטו, למורת רוחם של חברי הצוות.

מעריצי מארוול ציפו במשך שנים לתוכן טוב של אקסמן מבית מארוול, כאשר הוחלט מכל האופציות להעלות באוב את הקלסיקה גבות הורמו, לצד שמחה נוסטלגית. התמונה מתחילה להסתדר מה החזון מאחוריה, בכל מקרה הסדרה היא ממתק קומיקסי שלא רק נשאר נאמן לרוח המקור, רותם את הפלטפורמה ואת ההזדמנות להשתולל עם הדמויות האהובות. חלף זמן מאז קיבלנו יצירה שמרגישה כמו מארוול קלאסי, הסרטים והסדרות האחרונים התרחקו יותר מידי מספינת האם, שלא נדבר על הירידה באיכות. הסדרה הזאת מזכירה לכולנו מדוע אהבנו את מארוול מלחתחילה, כתיבה ברמה גבוהה, אקשן מלהיב ודמויות בלתי נשכחות.

הכותבים הצליחו ללכוד את אופי התקופה של הסדרה המקורית, קרטון קומיקס קלאסי, כתיבה רצינית המאופיינת בעלילה חזקה, עם נגיעות הצ׳יזיות האמריקאית שכולנו אוהבים. למרות שהיא לא פרויקט האנימציה הראשון במסגרת היקום של מארוול, היא הראשונה שנותנים לה להשתולל עם הפלטפורמה, ״מה אם ?״ למעט פרקים בודדים נאחזת בראליזם ולא נותנת לסיפור להנות מהיתרון האנימציה, מנגד האנימטורים יחד עם הכותבים של הסדרה השתוללו עם האקשן, והגישו קטעים שלא עוברים בלייב אקשן.

העלילה של הסדרה רתמה את מה שאקסמן עושים הכי טוב, דיבייט ערכי בין אקסבייר למגנטו, העונה עשתה צדק עם מגנטו, הכותבים קלעו היטב לרוח התקופה. האו״ם רואה זוועות וכמו תמיד הוא חסר תועלת, נשיא ארצות הברית עושה פוליטיקה בראש במקום לספק את העזרה הצודקת. רגע השיא היה התזכורת, הצגת המספר על ידו של מגנטו, למקרה שמישהו שכח את השואה.

לסיכום
העונה הראשונה של אקסמן 97 היא פיסה של נוסטלגיה מלאת חיים, בתקווה לעתיד ברמה הזאת למארוול.
ציון 84 👍 מעולה

טריילר