מאת: הפנטום

תקציר
העלילה החלה כאשר מארק ניסה לבנות את חייו מחדש, להתקדם בחייו האזרחים במקביל למציאת דרכו כגיבור בצל מעשיו של אביו.

בואו נפתח מהטעות של פריים וידאו שלא קשורה לאיכות הסדרה אבל בהחלט משפיעה עליה צורת השידור, פיצול העונה לחציים של ארבע פרקים עם הפסקה ארוכה באמצע לא רעיון חכם, הוא פגע ברכבת ההייפ והקשה על הצלילה לסיפור. אם היה מדובר בעונה של אנימה באורך כפול (עשרים וארבע פרקים) זה היה מתאים, מכיוון שהיא מספיק ארוכה כדי שלכל חצי יהיה מספיק מסה של עלילה לסוג של חוויה מלאה, ומאוחר יותר החצי השני המשלים את הסיפור המלאה. מבנה העונה פשוט לא התאים לזה ולכן חוויה הצפייה הרגישה חסרה, במיוחד שהמתנה לעונה הייתה ארוכה וזה הרגיש שפריים וידאו ניסו לחלוב אותה לאורך יותר זמן.

מאוד אהבתי את הכיוון של הסיפור, הכותבים לא מיהרו להיכנס בכל הכוח למלחמת העולמות אלא עלילת העונה הוקדשה לסיפור האישי של מארק, כיצד הסיטואציה בה הוא עומד משפיעה עליו ומה זה אומר על משימתו כגיבור. לצד סיפורו, סיפורם של חלק מדמויות המשנה ממש מעניינים, הם תרמו לניסיון הכללי של הסדרה להתחבט במשמעות של להיות גיבור בצורה מחוספסת יותר ביחס לקומיקס הממוצע, במקביל הונחו השתילים לסיפורים הגדולים הצפויים בהמשך.

האקשן מעולה, אין סצנה המשתווה לקרב הגדול של בלתי מנוצח ואומני מן, אבל כפי שאמרתי העונה לא כיוונה להיות האפית אלא אישית בדגש לבניית דמותו של מארק לבאות כדי שאז האקשן יהיה בעל משמעות. הדיבוב של הצוות מצוין, ג׳יי קיי סימונס מרגש בתפקיד אומני מן.

המעטפת
האנימציה שמרה על הרף הגבוה, השילוב של הקרטוניות עם הגור עובד היטב. פס קול לא מאוד ייחודי עם זאת מספר רצועות בהחלט תורמות לאופי ולאווירה.

לסיכום
העונה השנייה של בלתי מנוצח אומנם לא קיבלה את הכבוד הראוי לה בעקבות צורת שידורה, עם זאת היא ללא ספק אחד הדברים הכי טובים על המסך הקטן.
ציון 86 👍 מצוין

טריילר