ביקורות סרטים

״גודזילה וקונג: אימפריה חדשה״

מאת: הפנטום

תקציר
העלילה עוקבת אחרי קונג, בדידותו הובילה אותו למאורתו של סקאר קינג, נבל אכזרי בעל נשק עוצמתי.

יקום המפלצות הוא אחת מסדרות הסרטים הכי מהנות בקולנוע, הסרט הזה הוא חגיגת אקשן וקומדיה עם נגיעות סיפור לקונג. במקור התוכנית הייתה לתת את הסרט לקונג עם עלילת בנו של קונג, ככל הנראה לטובת הגדלת הסרט נוספו טיטאנים אייקונים אחרים. הסרט לא רחוק מהרעיון הראשוני ובחלקים האלה הוא זורח.

אין לי מושג מדוע חלק מהמבקרים אמרו שאין חיבור ריגשי לדמויות בהעדפת דמויות הטיטאנים, העלילה הצליחה לספר סיפור מקסים כמעט ללא מילים, הישג לא מבוטל. לאורך יקום המפלצות ביססו שקונג הוא האחרון מסוגו וזה עושה אותו בודד ועצוב, לאורך הסיפור בנו רגעים שעזרו להתחבר לרגשות הללו. קשה לי לתאר כמה אהבתי את קונג בסרט הזה סיפורו כתוב מצוין. האינטרקציה שלו עם הדמויות בדגש על קופי הענק האחרים פנטסטית, טוב ליבו ביחס לסקאר קינג והחברה הספרטנית שהוא בנה, הבנתו את המצב פשוט דמות שובת לב ללא מילים.

גודזילה הוא תוספת מגניבה, אין לו עלילה מעבר להמשך הצגתו כשומר האיזון בטבע ופיתוח כוחו. הוא קיבל כמה קטעי אקשן אדירים וכוחו החדש נראה מצוין. שאר הטיטאנים נפלאים קיבלנו מגוון גדול ומפתיע, מלבד גיבורנו הטיטאנים המרכזים האחרים הם סקאר קינג ושימו. סקאר קינג הוא נבל מעולה, היו טענות שהוא לא מרשים כמו קינג גידורה אז הוא לא בהכרח חזק כמו גידורה, אבל תרומתו לסיפור של קונג בתפקיד דמות הקונטרה ופשוט נוכחותו האכזרית והמאיימת הוא לגמרי שם. בדומה לגודזילה הכותבים לא נתנו סיפור לשימו היא פשוט שולבה עם סקאר קינג, וזה בסדר לא היה צריך להעמיס על העלילה, שימו אדירה היא בהחלט הרגישה כמו כוח טבע אדיר.

האקשן בסרט הזה הוא משהו אחר, הבמאי אמר שהוא ניסה לתת לסרט תחושה של סדרת אנימציה והוא הצליח בענק. האקשן מגניב ברמות והוא ידע לשלב נגיעות של קומדיה במידה הנכונה, הרגשתי כאילו אני צופה בבן 10 על המסך הגדול. הצפייה באולם ה-4DX תרמה רבות לחוויה, האקשן הומר לתנועות סוחפות ושאר האפקטים תרמו לבניית האטמוספרה הייחודית של העולם החלול.

המעטפת
מעבר לאיכות המרשימה של האפקטים צריך להוריד את הכובע בפני המעצבים, ההבעות של הקופים סיפרו סיפור שלם ללא מילה, מהרגשות של קונג ועד בניית דמותו של סקאר קינג דרך הצגת החברה הספרטנית שהוא מנהל איזו סערת רגשות. הסרט כולל שוטים מרהיבים וסצנות האקשן בטוב טעם. פס קול מורכב משירים מגניבים שתרמו לבניית האווירה הקלילה, רצועות הקול עשו עבודה מעולה בבניית הדרמתיות סביב הטיטאנים עם זאת לא כמו בקודמים.

לסיכום
גודזילה וקונג: אימפריה חדשה הוא בלוקבאסטר מופתי, סיפור מרגש לקונג ואקשן סוחף אפשר לבקש יותר מיקום המפלצות ?
ציון 95 👍 מצוין

טריילר

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

תפריט נגישות