ביקורות סדרות

״מונארך: מורשת המפלצות״

מאת: הפנטום

תקציר
העלילה עוקבת אחרי מספר דמויות שקשורות למונארך, ארגון שמטרתו היא ללמוד את הטיטאנים החיים בעולמנו.

בכל פעם שסרט חדש של יקום המפלצות יוצא לקולנוע אני מתרגש, ההכרזה על הסדרה הזאתי שמחה אותי עם עננה ברקע, האם ינתן מספיק תקציב כדי שחברנו הגדולים יקבלו במה ראויה ? התשובה היא לא. אבל זה לא רק עניין תקציבי, מחלקת הטלוויזיה עושה עבודה נוראית, סדרת האנימציה של קונג מבית נטפליקס שיצאה שנה שעברה היא שעמום מוחלט, מונארך היא ההפך מכל החלטה נכונה שהייתה צריכה להתקבל.

נתחיל מהכתיבה חלק מהריגוש בסדרה היא ללמוד על מונארך ארגון שעסק במפלצות עשורים, במקום להתרכז בו הכותבים מצאו לנכון למחזר את סיפור הדג מחוץ למים. פעם נוספת הוצגו דמויות חדשות שקשורות למונארך אבל לא מכירות אותם, ואז זמן מסך רב מושקע ב״תעלומה״ ובדרמות של הדמויות. חלק מצוות הדמויות הסבוך הוא סוכני מונארך, אבל גם הן לא עושות משהו מלהיב מידי. בעיית הגג של הסדרה היא אינה תקציבית, אלא נקודת המוצא.

להפקה לא היה את האומץ הדרוש לעשות אותה תלויה לגמרי בסרטים ולבסס בעלילה שלה פיסות לור משמעותיות, כאשר אין בשר מכאן ומכאן צריך למלא באוויר. מחזור הדג מחוץ למים נועד לעזור לקהל חדש ולשרוף זמן מסך, חוסר הלור המלהיב נבע מהפחד להרתיע קהל לא ללכת לסרטים עקב הצורך לעשות ״שיעורי בית״.

הרגעים הבודדים שכללו מפלצות היו מגניבים, לצערי זה הדבר החיובי היחידי שאפשר לומר. המשחק של הצוות איום, חסרונם של הדמויות מהסרטים הורגש.

המעטפת
המפלצות נראו טוב, אבל העיצוב של האטמוספרה ומה שסביבם פשוט משעמם. פס קול כולל כמה רצועות מגניבות, עם זאת קשה לומר שהוא איכותי לאורך כל הסדרה.

לסיכום
מונארך: מורשת המפלצות חסרת מפלצות, וכתובה כמו דרמה טורקית.
ציון 25 👎 משעמם

טריילר

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

תפריט נגישות