ביקורות סרטים

״פריסיליה״

מאת: הפנטום

תקציר
העלילה מבוססת על הספר של פריסיליה אישתו לשעבר של אלביס פרסלי, העלילה מתרחשת החל מהרגע שעמדו להיפגש לראשונה, ועד הרגע שבחרה לעזוב אותו.

לפני בערך שנתיים יצא הסרט ״אלביס״, המספר את סיפור חייו של האגדה, הסרט הזה הופק כסוג של קונטרה אליו, על מנת להציג את חייה המאתגרים של פריסיליה לצידו. אני קצת חלוק לא על ההתרחשויות, אלא על האווירה סביב הסרטים.

נקודת המוצא של הפקת הסרט הזה היא, הסרט של אלביס מיתן את צדדיו הפחות זוהרים, בואו לראות איזה בן אדם הוא היה באמת. הקטע הוא שהסרט של אלביס הראה רבות מחסרונותיו, לטעמי הוא הראה דברים קשים יותר מכפי שהוצגו בסרט הזה.
מעלליו של אלביס כללו סמים, אלימות ובגידות דברים שהוצגו בסרט שלו ואכן נכחו בסרט הזה, אבל בצורה יותר מעודנת.
שנית הכותבים ניסו שהעלילה לא תציג את חייה כקונטרה לחייו, התחושה היא שחסרה צלע בסיפור לאור הרחקת סיפורו של אלביס ככל הניתן.

מנגד סיפור חייה של פריסיליה אכן מעניין, לאור הטרללת שהייתה סביבו כל הזמן וכיצד היא התמודדה כילדה עם כל הלחץ. למה ילדה ?, מכיוון שהוא החל לצאת איתה כאשר היא הייתה בת 14. רגעים מחייהם המשותפים האירו נקודות כאלה ואחרות לגביו, קיילי ספאני בתפקיד פריסיליה עשתה עבודה טובה, לעומת זאת ג׳ייקוב אלורדי נוראי בתפקיד אלביס, שאר הצוות סביר.

המעטפת
הוויזואליה היא הצד הטוב ביותר של הסרט, אומנם סטודיו A24 לא רתם את האמצעים האמנותיים המזוהים איתו, עם זאת בניית האסטטיקה תרמה לאווירה, ויצרה סרט יפהפה למבט. פס קול מורכב משירים טובים, לא הייתי אומר שהתכתבות איתם עבדה בשיאה, אבל הם תרמו לבניית רוח התקופה ולהנעמת החוויה.

לסיכום
פריסיליה לא קולע למטרתו במלואה, עם זאת למעריצי אלביס הוא מספק הצצה מסוגננת לחלקים נוספים בחייו.

ציון 62 👍 סביר

טריילר

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

תפריט נגישות