אמירות פוליטיות עטופות בפנטזיה.

הספר "מצפן הזהב" מוכר להרבה חובבי קולנוע מהסרט שיצא בשנת 2011, הסיפור המספר על עולמות מקבלים שבהם היסטוריה של בני האדם התפתחה בצורה שונה מאצלנו, בעולם של הספרים הדת לוקחת תפקיד יותר חשוב בשליטה ובכך המדע לא מתפתח, כלי הטיס המפותחים ביותר עם כדורים פורחים וצפלינים.

בנוסף לכך יש אלמנט פנטזיה בעולם שבו לכל אדם יש דמון בדמות חיה המייצג את האני הפנימי שלו, מכשפות קיימות וגם דובים מדברים המתמחים בלחימה.

הספרים עצמם בעלי פן אנטי דתי ומציגים את הדת ככוח מדכא, הסדרה עצמה קיבלה התנגדות רבה וביקורת מארגונים דתיים ברחבי ארצות

הברית בגלל הפן האנטי דתי שלה למרות שיש מספר ארגונים דתיים אשר קיבלו את הסדרה בברכה ובכך שהיא לוקחת עמדה נגד להפוך את הדת לכלי מדכא.

הסופר פילפ פולמן העומד מאחורי חומרים האפלים

הסופר פילפ פולמן העומד מאחורי חומרים האפלים

The Book of Dust

הספר החדש הנודע בשם "The Book Dust" הוא סיפור מקדים\מקביל לסדרת הספרים של מצפן הזהב, אחרי כמעט ל20 שנה הסופר פיליפ פולמן חוזר לדמויות מהסדרה.

הספר החדש הוא סיפור מקביל - מקדים לסדרה

הספר החדש הוא סיפור מקביל – מקדים לסדרה

"אני רואה את הצל של סיפור חדש הממתין להיות מסופר", הסופר מספר. "בסוף סדרת הספרים של חומרים אפלים, הגיבורה ליירה היא בערך בת 12, היא בהתחלה של גיל ההתבגרות והופכת להיות אישה צעירה, היא הולכת לחיות את החיים שלה ולמצוא את עצמה בעולם וכל זה היה מעניין אותי מאד, תמיד תהייתי איך היא תמשיך קדימה ותתמודד עם כל מה שקרה מסביבה מכוון שגם העולם לא עומד להישאר אותו הדבר, דברים הם דינאמים עומדים להשתנות".

הספר החדש  הוא הראשון מהטרילוגיה החדשה ויוצא ב17 לאוקטובר מסביב לעולם עדיין לא יודע על התאריך שלו להגעה לארץ.

תגובות

תגובות