ביקורת לסרט המומיה.

כולם מכירים את היקום הקולנועי של מארוול, 'איירון מן', ,'תור', 'קפטן אמריקה' וכל שאר החברים חיים בעולם משותף. עוזרים אחד לשני, נלחמים אחד עם השני והכל תחת הדגל של מארוול.

יש לנו  סוד לספר לכם, מארוול הם לא הראשונים שהקימו עולם משותף. לפני קרוב למאה שנה אולפני יוניברסל התחילו עולם משותף משלהם שהכיל את 'דרקולה', 'פרנקשטיין', ' המומיה' ועוד שאר המפלצות שהיו בסרטים משלהם ושיתפו פעולה ביחד.

מאה שנה קדימה בערך לכל אולפן יש עולם קולנועי משותף ורק לייוניברסל אין באמת משהו להציג, ישבו להם האנשים בחליפות והחליטו להקים מהמתים (ראיתם מה עשינו כאן??) את העולם הקולנועי של יוניברסל, היקום המלא מפלצות או בשמו החדש היקום האפל.

בשביל יקום כזה גדול צריך עוד כוכב שפספס את הרכבת בכל מה שקשור לעולם קולנועי משותף, היכנס טום קרוז. קרוז היה מיועד לככב בסרט בשם 'איירון מן' אך וויתר על הסרט ובמקומו מארוול לקחו את רוברט דאוני ג'וניר.

טום קרוז

טום קרוז

מתחילים את היקום

קרוז מומחה בכל מה שקשור לסרטי קיץ גדולים ומלאים אפקטים הרי הוא עומד מאחורי עשרות סרטי קיץ מוצלחים החל מ'אהבה בשחקים',סדרת 'משימה בלתי אפשרית', 'ונילה סקי' ועוד עשרות אחרים. טום לקח על עצמו להיות הפנים של היקום החדש ולהחזיר אותו לחיים עם הסרט 'המומיה' שאין לו שום קשר לסדרת הסרטים של ברנדון פרייזר מתחילת  שנות ה2000.

הסיפור מספר על ניק מורטון (טום קרוז) וחברו כריס וייל (ג'ייק ג'ונסון) חיילים בצבא ארצות הברית בעירק המנסים לשרוד ולשדוד אוצרות, באחד מהטיולים הלא מאושרים שלהם ע"י צבא ארצות הברית הם מגלים קבר עתיק מצרי המכיל בתוכו מומיה שמעולם לא אזוכרה בשום מקום.

בעזרת חוקרת העתיקות ג'ניפר (אנאבל ווליס) הם מצליחים להוציא את המומיה מקברה על מנת ללמוד אותה.

מה שהם לא ידעו זה שהמומיה היא בעצם נסיכה אשר יש קללה עליה והם העירו עכשיו רשע אדיר, ניק וג'ניפר צריכים להתמודד מול הנסיכה המצרית (סופיה בוטלה) אשר רוצה להביא את הרשע הקדום לעולם החדש.

darkuniverse

סרטי  טום

אם יש משהו אפשר לומר על סרטים של טום קרוז היא שאיכות ההפקה היא ברמה הגבוהה ביותר, האקשן שלא ישעמם אף אחד וכל דבר שצריך להיות מוכן בצורה הנכונה בסרט הזה נמצא שם.

הסרט 'המומיה' לא חורג בכללים הללו אנחנו מקבלים סרט עם קטעי אקשן מהטובים ביותר אפקטים שחוץ ממסך ירוק פה ושם שנמצא כנראה בגלל צילומים מחדש מרגיש כמו אפקטים חדשנים והמרהיבים ביותר.

קטעי האימה אומנם משתמשים בכל הקלישאות האפשריות אבל כמה אימה אפשר לבקש מסרט שנועד לילדים מגיל 13 ומעלה.  סצנת הסיום מרגישה קצת פחות נועזת ויותר אינטימית  משאר הסרט אבל זה לא דבר רע.

סופיה בוטלה והעיניים הכפולות

סופיה בוטלה והעיניים הכפולות

השחקנים והבמאי

הדמות של טום קרוז היא הקו שמאזן בין הטוב לרע בעולם כאשר יש לנו מצד אחד את המומיה המציגה את הרשע ומהצד שני את הדמות של ג'ניפר המציגה את הטוב בעולם, שני הכוחות כל הזמן מנסים להשפיע על ההחלטות של טום קרוז שרק רוצה לצאת מהצרה שהוא נמצא בה.

הדמות של ג'ניפר היא אחת הדמויות הכי משמעות וישנות בעיקר אחרי הצאת של סרטים כמו 'וונדר וומן' יש קטע שבו הדמות של טום קרוז יוצאת לקרב נגד המומיה וכל מה שהדמות שלה עושה זה לצועק "ניק תכסח לה את הצורה", אפשר לומר שאנחנו כבר עברנו את השלב של העלמות שזקוקת להצלה.

ראסל קראו שדמותו היא המקבילה לדמות של סמאל ג'יקסון בעולם של מארוול, יש הרגשה שראסל קראו כבר לא רוצה לשחק בסרטים אל אף שהוא נותן הופעה יותר מרשימה מטום קרוז בסרט, קראו מזכיר יותר מרלון ברנדון (הסנדק) בהופעה עייפה וחסרת תשוקה.

הדמות של כריס החבר של ניק היא הדמות הכי מעצבנת בסרט ואני מוכן לשלם כסף לראות את הסרט שוב אחרי שמישהו ערך את כל הקטעים שלו מחוץ לסרט, ההרגשה היא שהוא ששם לתת הקלה קומית אך הוא רק נותן הופעה נחותה שמורידה את הרמה של הסרט.

במאי הסרט הוא אלכס קורצמן שבעיקר עשה את רוב עבודתו בעולם הטלוויזיה ובתפקידים שונים מאחורי המצלמה בסרטים כמו "סטאר טארק" ו"הרובטריקים", הוא ביים שלושה סרטים בקולנוע אף אחד לא באמת בעל משמעות גדולה אך הוא לא הבעיה בסרט, הבעיה העיקרית בסרט היא תסריט ונגמרת עם העריכה של הסרט, כמה פעמים אפשר לראות את סצנות הפתיחה על הנסיכה המצרית שהופכת להיות מומיה!?!?!.

התסריט עצמו מרגיש קצת מבולגן אם הייתי צריך לנחש מישהו שם החליט לחדש מחדש את הסרטים של המומיה וכתב סרטי לסרט מומיה אחר כך מפיק אחר לכך את הסרט והחליט להוסיף את כל הנושא של העולם המשותף, נוסיף לכך שבטוח טום קרוז ביקש שינויים אשר יתאמו לתפקיד שלו ואנחנו מקבלים סרט שיש לו את כל הסיבות הנכונות להיות סרט הרפתקאות על בדומה ל'שודדי הקאריביים' הראשון ומסתיים כמו כל סרט קיץ אחר.

 

לסיכום

הסרט 'המומיה' הוא סרט קיץ שהיה יכול להיות הרבה יותר טוב ממה שהוא באמת, קרוז והצוות לרוב נותנים הופעה מבדרת וחזקה, האקשן חסר מעצורים והאימה לא באמת מרגשת אך מספיק להיות מבדרת.

הבעיה היא שהסרט גם לא עולה לרמות שהוא היה יכול להיות כהתחלה ליקום אפל נראה שיש לאולפני יונברסל עוד הרבה עבודה.

אם נוריד את כל התוספים של הסרט מיקום מורחב, סרט שצריך להיות קצת יותר מסרטי קיץ כפי שהורגלנו אז 'המומיה' הוא סרט קיץ מבדר שאתם רוצים להעביר ממלאים את הפה שלכם בפופקורן ובהחלט יוצאים מבודרים וגם שוכחים אותו ברגע שהדלי פופקורן נגמר.

ביקורת לסרט המומיה 2017
'המומיה' הוא סרט קיץ מבדר שאתם רוצים להעביר ממלאים את הפה שלכם בפופקורן ובהחלט יוצאים מבודרים וגם שוכחים אותו ברגע שהדלי פופקורן נגמר.
טום קרוז85%
המומיה או סופיה בוטלה81%
תסריט59%
העולם המרוחב55%
אקשן79%
כריס החבר של ניק38%
66%Overall Score

תגובות

תגובות