נכתב ע"י ‎עומרי קמיונר
 

המלך ארתור לוקח חלק בלקיפ של MTV

הגיע היום שיצא הסרט של גיא ריצ'י על המלך ארתור, מי שמכיר את הסרטים של גיא ריצ'י  לבטח מצפה לראות סרט עוקצני, צילום מהיר ובעיקר מבדר, קח הם רוב הסרטים של אדון הקולנוע היוצא מבריטניה הגדולה.

השמועה אמרה שהסרט במקור היה אמור להיות בעל טון רציני יותר וללכת על למים שהבמאי ריצ'י  לא תמיד שוחה בהם אך ההפקה מספרת שתוך זמן קצר הכל התהפך והסרט הפך להיות הפקה רגילה וקבועה של ריצ'י , השאלה האם זה עובד?

עומרי לקח את הזמן ללכת לראות את הסרט החדש "המלך ארתור: אגדת החרב" אומנם עומרי פחות הכיר את ההפקות הקודמות של גיא ויותר עם רצון ללכת לראות סרט מבדר ומהנה, השאלה האם כך היה?

הסיפור שכבר סופר

העלילה של הסרט "המלך ארתור: אגדת החרב" מתחילה אחרי  שדודו של ארתות הצליח בהפיכה נגד אביו, המלך ארתור הצעיר מוצא את עצמו גדל בבית בושת בלונדון אחרי שהתבגר  והרחובות עיצבו את דמותו, המלך שעתיד להיות  מצליח להסתבך עם האנשים הלא נכונים אשר מקושרים למלך.

הבעיה היא שזה מושך את צומת ליבו  של המלך עצמו וארתור מוצא את עצמו בורח, במהלך הבריחה  מאנשי המלך הוא נתפס על ידיי חיילים שלא מודעים למרדף אחריו והוא נלקח להיבחן בשליפת אקסליבר מהאבן.

מי שלא מכיר אקסליבר היא החרב אגדית שנוטעה בסלע, האגדה מספרת שמי שיצליח לשלוף את החרב מהאדמה יהיה המלך הבא של אנגליה.

ארתור מצליח לשלוף את החרב, אך החלומות שלו על ההפיכה נעלמים כאשר המלך מגלה על את העובדה שארתור הצליח להוציא את החרב וחשק להרוג אותו במהרה, המחתרת מצד שני בונה את כל התקוותה שלה באגדה, צד נוסף על גורלו של ארתות היא המכשפים בראשו של מרלין אשר רוצים להעזר בארתור.

המלך שעתיד להיות מוצא את עצמו בעל כרוחו במאבק של כוחות וצריך למצוא את האביר שבתוכו על מנת לשחרר את ממלכת אנגליה מהשלטון העריץ.

ג'וד לאו נותן הופעה מעולה בתפקיד הנבל

ג'וד לאו נותן הופעה מעולה בתפקיד הנבל

מנסה לחדש

העלילה אינה נצמדת לאגדה המקורית אנחנו זוכים לקבל גרסה קצת שונה אך מסקרנת של האגדה, לכל אורך הסרט אנחנו נשאבים למציאות בסגנון של שר הטבעות והארי פוטר, עם חיות ענקיות, מכשפים  ושלל דברים  קסומים ובעלי אלמנט פנטזיה אשר שהשאירו אותי מרותק לכיסא.

עומר מצא את עצמו ממש נסחף לתוך העולם שהסרט יצר בנוסף הסרט הצליח לשמור גם על נופח קומי מסויים כדי לאזן את משקל שלו וחייבים לציין שההומור בסרט היה מוצלח והשתלב עם כול הסגנון המחודש של ארתור שהציגו בסרט.

גם האפקטים בסרט היו נהדרים וגם היו מספר רעיונות ויזואליים מדהימים כמו הפילים הענקים שהפכו אותו למרהיב עם כי היו מספר נפילות באמינות של האפקטים וכמובן הפסקול הדרמטי של הסרט שליווה אותנו לכול עורכו

צ׳ארלי האנם אשר מגלם את המלך ארתור עושה עבודה נהדרת ויחד עם שאר הקאסט המשובח של הסרט שעושה עבודה נהדרת אנחנו מצליחים לקבל דמויות משעשעות שמעבירות את הנופח של הסיפור בלי יותר מידי להכביד על הקהל, מי שמצליח לגנוב את ההופעה הוא ג'וד לאו המשחק את הנבל המלך ורוטיגם, לאו מצליח לגנוב כל סצנה בהשתתפות ולהיות אחד הנבלים המענינים ביותר השנה.

 

משפט אחרון

היה פשוט נהדר לסיכום המלך ארתור היה בדיוק הסרט שרציתי הוא לקח את האגדה הישנה והמוקרת ונתן לה פרשנות חדשה משלו

תגובות

תגובות