מאת: הפנטום

תקציר
העלילה עוקבת אחרי גרו ומשפחתו, בעקבות הסתבכות עם יריב מהעבר המשפחה נאלצה לעבור לבית בטוח. במקביל חלק מהמיניונים עברו פיתוח לסופר נשק.

לגנוב על הירח אין מוניטין חיובי בכל הקשור לאיכות ההמשכים, באופן אישי אני לא שונא אף אחד מהם, אבל אין ספק שסדרת הסרטים ידעה מורדות.
הסרט הזה נמצא בשלישייה הפותחת של המותג, מתחת לראשון ולצידו של ״המיניונים: עלייתו של גרו״. העלילה למרות מגרעותיה עוברת, גרו שוב מתמודד עם הרחבת המשפחה, ומשפחתו משלמת מחיר על עיסוק ההורים. סיפורי המשנה עזרו למלא, את העלילה טוב מרוב הסרטים הקודמים. המיניונים קיבלו הרפתקה מתוחמת במתקונת המקורית כפי שהיה לפני כיבוש המותג. הסיפור הקטן של גרו, הוא קריצה לימי הנבלות, נקודה שתמיד כיף לחזור אליה.

ניחוח ההומור הציני שבלט בעיקר בשני הסרטים הראשונים הושב לדומיננטיות, אלה הרגעים שגרו פרח, ההומור של המיניונים כפי שאמרתי סודר נכון, ופרודיית גיבורי העל משעשעת למדי. לשמחתי לא נתנו לה לכבוש את המערכה האחרונה בצורה של סצנת אקשן ענקית, אלא נתנו סוף עם משקל ריגשי המתכתב עם רוח המותג. בהמשך לנקודה זו העלילה וסצנות הסיום נתנו אווירה של סגירה. אני חושב שצריך לתת לדמותו של גרו לנוח, במקום לחזור בהנחה הלא מופרחת שסדרת הסרטים לא מסתיימת כאן, לאזור הנוחות שלה, כתיבת נבלים. ביססו נערה ובית ספר לרשע שיכולים להמשיך את המותג, בלי לפגוע בסיפור של המשפחה.

המעטפת
האנימציה מהממת, דגש במקומות הנכונים על הפרטים הקטנים, המגה מיניונים מגניבים.
פס קול כמו תמיד מורכב משירי פופ, נהנתי מימנו מאוד, השתמשו בשירים נכון.

לסיכום
גנוב על החיים בתקווה הוא פרק סיום ראוי לעידן הזה במותג, אשמח לחזור לעולם הזה בצורות שונות, בתנאי שתבנה עלילה סולידית לפחות.
ציון 75 👍 חמוד מאוד

טריילר