מאת: הפנטום

תקציר
העלילה מתרחשת ביומה הראשון של האפוקליפסה בניו יורק, גיבורה חדשה בסדרת הסרטים קיבלה את הובלת הסרט. יחד עם חברה, החתול החמוד הם מנסים לשרוד את הזוועה.

כאשר הסרט הראשון יצא בשנת 2018 הוא הכה את קהילת חובבי האימה בסערה, אפוקליפסה מצד אחד, וסיפור קטן ואישי מנגד. הטירוף היה בעיקר סביב השטיק של הסרט, הוא הוביל לשורת חיקויים וטרנדים. השטיק הוא מסגור ההישרדות לביטול אחד החושים, החיקויים לא התקרבו לרמת המקור. מקום שקט חיבר בין הסיפור לשטיק בדרך שאף אחד מהחקיינים לא פיצח. לשמחתנו למרות התחלפות הבמאי ההפקה במתקונתה הנוכחית הבינה את גבולות הגזרה של המותג, וסיפקו סרט מרענן אבל לא התפזר.

הסרט הוא פריקוול למקורי, זאת אומרת שהוא מתרחש קצת יותר משנה לפניו. הוא נועד להראות לנו את ההלם מתחילת האפוקליפסה, עם זאת הקסם במקום שקט הוא הסמול סקייל, לכן הבטחת העלילה נמצאת ברקע, כאשר הסיפור המניע הוא סיפור קטן ואישי עם דמויות חדשות וממיסות לב. פרשת הדרכים בין מטרת הפריקוול, לשמירה על הרוח של המותג היא זו שעשתה את הסרט לפרק טוב מאוד נוסף ביקום הזה, ולסרט אימה איכותי.

מצד אחד הסרט מספק חוויה אפית, לראות את המפלצות משתוללות בעיר גדולה כמו ניו יורק, וכמותית לקבל הצפה מהם היא ספין מרענן למותג. מנגד הכתיבה של הדמויות והסיפור היא שעשתה את הסרט אפקטיבי, מהר מאוד אתה חושש להם, ומתרגש מדרכם. החתול הוא ללא ספק מגיבורי הסרט, כל חובב חתולים התמוגג מתפקידו. הצוות לא רע בתפקידו.

המעטפת
עיצוב הקול צמרר. הצילום החד סיפק אקשן מהיר וקשוח. השוטים של העיר החרבה מאוד מרשימים, וסצנות התקיפה של המפלצות הזכירו את ימיו היפים של הנוסע השמיני.

לסיכום
מקום שקט: היום הראשון הוא מסרטי האימה האיכותיים שקיבלנו לאחרונה, למעריצי המותג תוספת מגניבה לקאנון, לקהל חדש סיפור ממוקד ואיכותי.
ציון 83 👍 טוב מאוד

טריילר