הזכויות לסדרת הקומיקס הפופולרית Fables והספין-אוף שלה – כולל הזאב בינינו – שוחררו לנחלת הכלל על ידי היוצר ביל ווילינגהם.

מי שלא מכיר את Fables
Fables החלו להתפרסם לראשונה בשנת 2002 ויתפרסמו על ידי Vertigo ומאוחר יותר, DC Black Label. הסדרה עוקבת אחר דמויות מסיפורים שונים ומאגדות שחיות בסתר בפאבלטאון של ניו יורק לאחר שאיבדו את ארצות המולדת שלהן ליריב.

ביל ווילינגהם יצור סדרת הקומיקס המפורסמת של די.סי -Fables חשף שהסדרה וכלסדורות הבת והדמויות הקשורות לה נמצאים כעת רשמית בנחלת הכלל, מה שזה אומר שכמו לאחרונה קרה עם "פו הדב" כל אחד יכול לכתוב את הסיפור מחדש לפרסם כרצונו ולעשות מה שבא לו עם הדמויות והסיפורים הללו.

"נכון לעכשיו, 15 בספטמבר 2023, נכס הקומיקס שנקרא Fables, כולל כל הספין-אוף והדמויות הקשורות ל-Fables, נמצא כעת בנחלת הכלל", נכתב בפוסט של ווילינגהם. "מה שהיה פעם בבעלות מלאה של ביל ווילינגהם נמצא כעת בבעלות כולם, לכל עת. זה נעשה, וכפי שרוב המומחים יגידו לך, לאחר שנעשה זה לא ניתן לביטול. החזרות לא נשקלות ולא אפשריות".

כל זה מגיע לאחר שביל שחרר את הזכויות לנחל הכלל בגלל חוסר היכולת שלו להתמודד עם הראשים החדשים של די.סי קומיקס
היוצר מסביר בפוסט שהסיבה להחלטה זו מסתכמת בקשיים שהיו לו עם DC. ווילינגהם הסביר שכאשר חתם לראשונה על חוזה הפרסום שלו בבעלות היוצר עם DC, האנשים שם היו "גברים ונשים ישרים של יושרה" שהיו הוגנים וטיפלו במחלוקות ובנושאים בצורה נכונה ומקצועית.

לאחר מכן הוא קובע כי אותם אנשים "עזבו או פוטרו" במהלך השנים ו"הוחלפו בדלת מסתובבת של זרים, ללא שלמות ניתנת למדידה, שבוחרים כעת לפרש כל היבט של החוזה שלנו בדרכים שרק יועילו ל-DC Comics ול חברות הבעלים שלה". לאחר שהצהיר שאינו יכול להרשות לעצמו לתבוע את DC, הוא במקום זאת, כבעלים הבלעדי של הקניין הרוחני, הכניס את Fables לנחלת הכלל.

במהלך הפוסט, ווילינגהם מציין שהיו לו בעיות רבות עם DC בנוגע לתמלוגים, הפרות הסכמים וחששות בבעלות, מה שהוביל אותו להזהיר את החברה חודשים לפני החלטתו מבלי למסור פרטים. לא רק זה, אלא שדעותיו האישיות על חוקי זכויות יוצרים וסימנים מסחריים השתנו, ולכן הוא מעדיף ש-Fables יהיו נחלת הכלל כעת, לאחר שחלפו 20 שנה. הוא מסיים את הפוסט בהצהרה שהוא אהב ליצור Fables ושעכשיו משמעריצים יכולים ליצור גרסאות ופרשנויות משלהם לסיפור, הוא מצפה לראות מה נעשה איתו.

לא עבר יום ודי.סי קומיקס פרסמו תגובה שבה הם אומרים
"ספרי הקומיקס והרומנים הגרפיים של Fables שיצאו לאור על ידי DC, וקווי העלילה, הדמויות והמרכיבים בהם, הם בבעלות DC ומוגנים על פי חוקי זכויות היוצרים של ארצות הברית וברחבי העולם בהתאם לחוק החל ואינם נמצאים ב- נחלת הכלל", נכתב בהודעה. "DC שומרת לעצמה את כל הזכויות ותנקוט בפעולות כפי ש-DC תראה צורך או מתאים כדי להגן על זכויות הקניין הרוחני שלה."

נראה לאיפה זה הולך להתפתח