אין הרבה שמות בעולם סרטי הפעולה שנושאים משקל זהה לזה של טום קרוז. במהלך הקריירה שלו, שנפרשה על פני יותר משלושה עשורים, טום קרוז הצליח לכבוש קהלים בכל רחבי העולם בזכות הכריזמה, כושר ההסתגלות והמסירות הבלתי מעורערת שלו למקצועו. קרוז ביסס את עצמו היטב כגיבור הפעולה הטיפוסי, כי למעללים הנועזים שביצע לאורך הקריירה שלו, כמו גם את עוצמת המשחק שלו. ביצירה זו, אנו חוקרים את הסיבות הרבות מדוע טום קרוז נחשב כגיבור האקשן הגדול ביותר בכל הזמנים.

1. מסירות בלתי פוסקת לפעלולים מסוכנים

טום קרוז עשה לעצמו שם בתעשיית הקולנוע על ידי ביצוע פעלולים משלו ודחיפת המעטפת של מה שבאמת ניתן להשיג על המסך. זה לא משנה אם הוא מטפס על גורד השחקים הגבוה בעולם ב"משימה בלתי אפשרית – פרוטוקול רפאים" או נצמד לקצה של מטוס ב"משימה בלתי אפשרית – אומת הנוכלים", המסירות של טום קרוז לאותנטיות וקטעי פעולה מרגשים היא ללא תחרות. . בגלל חוסר הפחד שלו והנחישות שלו לבצע מעללים מטריפים ללא שימוש ב-CGI או כפילות פעלולים, הוא בולט בקרב בני דורו.

בסרט החדש של משימה בלתי אפשרית טום קרוז מבצע קפיצה עם אופנוע מצוק ואז צונח, הוא התעקש לעשות את הפעלול בעצמו, השמועה אומרת שהוא התעקש שזה הדבר הראשון שיצלום במקרה שהוא לא יצלח אז הוא לא יבזבז את הזמן של הצוות

בסרט "אהבה בשחקים מארווריק" הוא ביצע את כל פעלולי הטיסה בעצמו.

2. קאסט מגוון של דמויות לבחירה

למרות שטום קרוז כנראה מוכר בעיקר בזכות הופעותיו בסרטי פעולה, הקריירה שלו הוכיחה מגוון גדול של סגנונות משחק. הוא מילא מגוון רחב של תפקידים, החל מטייסי הקרב השחצנים ב"טופ גאן" ועד צייד הערפדים העקשן ב"ראיון עם הערפד". שוב ושוב, קרוז הוכיח את יכולת המשחק שלו על ידי הפגנת יכולת לאכלס מגוון תפקידים והבאת קסם מסוים לכל דמות שגילם. היכולת שלו לעבור בצורה חלקה מרצפי פעולה נפיצים לעומק רגשי סוחפת את הצופים ומדגימה את רוחב ועומק טווח המשחק שלו.

טום קרוז שיחק בסרטי דרמה, סרטי קומדיה ואפילו היה מועמד לאסוקר. אחד התפקידים שהוא קיבל שהוא שערוריה בזמן הסרט הוא התפקיד של הערפד לסטט בסרט "ראיון עם ערפד". קרוז התעקש לקחת את התפקיד, הסופרת של סדרת הספרים לא האמינה שהוא יכול להיות לסטט ואחרי התעקשות רבה הוא שכנע אותה ועשה את אחד התפקידים המעולים בקרירה שלו.  בעבור התפקיד הוא למד לנגן פסנתר.

3. ביצועים חזקים באופן עקבי בקופות

אי אפשר להתעלם מההצלחה המתמדת שנחל טום קרוז בקופות. בשל העובדה שסרטיו הכניסו מיליארדי דולרים בכל העולם, הוא נחשב לאחד השחקנים המרוויחים ביותר בדברי ימי ההיסטוריה של הקולנוע. כל פרק של הזיכיון "Mission: Impossible" מספק ריגושים באוקטן גבוה ומבטיח שמעמדו של קרוז כגיבור פעולה יימשך עוד הרבה זמן. יחד, הסרטים הללו הכניסו יותר מ-3 מיליארד דולר ברחבי העולם. המשיכה שלו היא אוניברסלית, מה שהפך אותו לתופעה בקנה מידה עולמי וגם לתיקו בטוח בקופות.

4. דמויות שיחיו בזיכרון שלך לנצח

טום קרוז גילם, במהלך הקריירה שלו, מגוון רחב של דמויות אגדיות שעשו רושם נצחי על עולם הקולנוע. דמויות שטום קרוז גילם בסרטיו, כמו הסוכן החשאי המקסים איתן האנט בסדרה "משימה בלתי אפשרית" והחייל הנוסע בזמן ב"קצה המחר", הפכו לשם נרדף לסצנות אקשן באיכות הגבוהה ביותר. הנוכחות שלו על המסך, יחד עם הקסם שאין לטעות בו, היו אחראים ליצירתם של גיבורים בלתי נשכחים שממשיכים לרתק את הקהל הרבה אחרי שהקרדיטים האחרונים התגלגלו.

5. מחויבות למלאכתו ולתעשיית הקולנוע

טום קרוז לא רק הצליח בתפקידיו על המסך, אלא הוא גם הפגין מסירות אמיתית למקצוע המשחק ולעסק הקולנוע בכללותו. יש לו היסטוריה של שיתוף פעולה עם במאים ידועים והקיף את עצמו באמנים מיומנים אחרים, מה שהוביל לעלייה באיכות הכללית של יצירותיו. המסירות הבלתי מעורערת שהפגין טום קרוז לספק קטעי פעולה יוצאי דופן לא רק קבעה אמות מידה חדשות, אלא היא גם נתנה השראה והמרצה את הדור הבא של במאי אקשן.

Tom Cruise in Mission: Impossible Dead Reckoning – Part One from Paramount Pictures and Skydance.

טום קרוז התעקש לא להוציא את הסרט "אהבה בשחקים מאוובריק" למסך הקטן בזמן הקרונה, בזמנו כולם אמרו לו שהוא מטורף אך במציאות הבחירה שלו לעשות זאת הביאה את הסרט לשבור קופות עם סכום של מילארד דולר הכנסות הפוך אותו להיות הסרט הכי רווחי של קרוז עד היום.

טום קרוז ביסס את מעמדו כגיבור האקשן הגדול בכל הזמנים הודות למסירותו חסרת התחרות שלו לעשות פעלולים שומטים לסתות, מגוון הדמויות המגוון שלו, הצלחתו המתמדת בקופות והמורשת המתמשכת של תפקידיו המפורסמים. הוא זכה למקום קבוע בדברי הימים של ההיסטוריה הקולנועית כתוצאה מהרדיפה הבלתי פוסקת שלו לגדולות, הן על המסך והן מחוץ למסך, שממשיכה לרתק את הקהל. כשטום קרוז ממשיך לדחוף את המעטפת של מה שניתן להשיג בעולם סרטי הפעולה, הוא מחזק עוד יותר את מעמדו כאגדה אמיתית בתחום.

טום קרוז חוזר עכשיו למסכים עם הסרט החדש "משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות-חלק ראשון" שכבר עומד באתר RT על 97% מהמבקרים. כמו שזה נראה טום קרוז עומד לעשות את זה שוב וגם לרצות את המבקרים וגם בקופות.