LOADING

Type to search

סוכן הצללים Blacklight טריילר

Share

תקציר:
סוכן צללים מיומן אשר נתקל בבעיות של אמון, זהות ובסכנה במתן כוח בלתי מרוסן לאנשים בעמדות מפתח, יביאו אותו לקצה גבול היכולת במותחן האקשן החדש מאת הבמאי מארק וויליאמס, 'סוכן הצללים'.

טראוויס בלוק (ליאם ניסן), חי ונלחם בצללים. בלוק הוא פרילנסר, "פותר בעיות" ממשלתי בלתי רשמי, אדם מסוכן אשר משימותיו כללו חילוץ סוכנים חשאיים מסיטואציות מסוכנות.

כאשר בלוק חושף שתכנית סודית בשם 'מבצע אחדות' פוגעת באזרחים מן השורה מסיבות שידועות אך ורק לבוס שלו, מנהל ה-FBI רובינסון (איידן קווין), הוא מגייס את עזרתה של עיתונאית (איימי רבר למפמן), אך עברו וההווה שלו מתנגשים חזיתית כאשר בתו ונכדתו בסכנה.

עתה בלוק נדרש להציל את האנשים האהובים עליו ולחשוף את האמת בשביל סיכוי לגאולה. אף אחד ושום דבר לא בטוח כאשר סודות מוסתרים בין הצללים.

על ההפקה:

לאחר הצלחת הסרט 'גנב עם כבוד' אותו ביים וויליאמס ובו כיכב ניסן, וויליאמס חיפש את תסריט הסרט הבא שלו ונתקל בתסריט של ניק מיי (לימים אחד מתסריטאי הסרט), אשר עסק בתכנית שמטרתה סיכול ריגול. זוהי תכנית מודיעין סודית שנרקמה בשנות ה-60-70 על ידי ראש האף בי איי בזמנו ג'יי אדגר הובר, אשר מטרתה לחדור ולתפוס כל מי שהוגדר כאיום על המשטר האמריקאי, הגדרה שכללה קבוצות שמאל שדגלו בזכויות האזרח, דרך קומוניסטים וקבוצות אשר הוגדרו על ידי הממשל בזמנו כ'רדיקליות'.

וויליאמס אהב את התסריט, אך רצה לתקוף את הסוגיה מכיוון אחר. "ניק כתב את התסריט לפני שהכרנו, קראתי אותו וחשבתי שהקונספט מרתק – אך בעיקר התעניינתי בדמות הראשית טראוויס בלוק, אדם שעבודתו היא לחלץ אנשים טובים מסיטואציות מסוכנות," אומר וויליאמס, וממשיך: "הטיוטה שקראתי התרחשה בשנת 1971 ועסקה בתכנית הביון הזו שעתה מוזכרת כהערת שוליים בתסריט הנוכחי. חשבתי שאת הסיפור הזה אשר מתרחש בתחילת שנות ה-70 יהיה קשה ליישם, אבל דמותו של טראוויס הייתה יותר מידי מעניינת מכדי שנוותר עליה, כך שלבסוף העברנו את הסיפור והנושאים בו הוא עוסק לימינו אנו. שורש העלילה לטעמי הוא טראוויס והבנתו שאולי הוא השקיע את כל חייו לעשיית המעשה הלא נכון והמחשבה 'האם אני עושה את הדבר הנכון, אם אני רק ממלא פקודות?' אז שכתבנו את התסריט שישקף את התחושות הללו."

"רציתי שהסרט יפתח בתחושת חוסר שביעות הרצון מהעולם איך שהוא כיום, ולהמשיך לספר את הסיפור משם. עבורי העניין לא היה להפנות אצבעות מאשימות לכיוון דמוקרטים או רפובליקנים אך עובדת היסוד היא, שכאשר אנשים מנסים להתעלות על עצמם ולנסות לשנות את העולם, דברים רעים עלולים להתרחש ומשם הסיפור נעשה יותר מרובד," מספר וויליאמס.

וויליאמס מציין בנוסף: "לא רציתי לעשות 'מותחן פוליטי', הסרט יותר עוסק בדמויות אשר מנסות לספר את האמת, דבר שכולנו לפעמים מתקשים בעשייתו – בזמן שאנו תוהים מהי האמת. עבור בלוק גילוי האמת מעלה את השאלה האם הוא אדם טוב? האם הוא עושה את הדבר הנכון? הסרט עוסק במציאת האמת לגבי מי שאתה ומה שאתה מאמין בו."

"כל הסרט הוא חוויה מרתקת, הוא מושרש בערכים כמו משפחה, נאמנות, אמת ובגידה ומכך מייצר מספר סצנות אקשן נפלאות בין הדמויות. האקשן בסרט הוא לא חסר יסוד הוא נובע מהסיפור ולכן הוא מרתק," מספר כוכב הסרט ליאם ניסן.
"טראוויס הוא יוצא צבא אשר כיום עובד עבור ראש האף-בי-איי בתפקיד לא מוגדר. בשורה התחתונה עיסוקו העיקרי הוא השבת סוכנים סמויים מהשטח.
אך בשנים שהוא עושה את עבודתו נאמנה הוא הרס את הקשר עם אשתו, מכיוון שהיה מכור לעבודה ולא מצא זמן עבורה אף פעם ולא היה שם עבורה או עבור בתו שעכשיו היא בעצמה בוגרת ואימא לילדה בת 5. בלוק הגיע למקום בחייו שהוא רוצה לבלות זמן איכות עם נכדתו, דבר המכביד על מחשבותיו ביומיום."

"ראינו את ניסן נכנס לנעלי דמויות רבות בתפקידים שונים מאז טרילוגיית 'חטופה' אך מעולם לא ראינו אותו כדמות עם סדקים," אומר וויליאמס וממשיך: "לליאם יש לב ענק, הוא לא רק הבחור הקשוח ורציתי להראות את הצד הפואטי שלו גם בסרט דרך דמותו של בלוק. בלוק מנסה להיות אדם טוב יותר, האדם ששאף להיות כאשר היה צעיר יותר… ליאם ואני שוחחנו על עברו של בלוק בויאטנם, ואנו שומעים אותו מספר על חוויותיו משם בסרט וכיצד הוא לא תמיד הגיבור בסיפור, למעשה, בלוק הוא אדם שמנסה לצאת מהבור שחפר לעצמו והקשר שלו עם רובינסון הוא חלק מזה."

בדמות של ראש האף בי איי רובינסון, ניצב השחקן הוותיק איידן קווין, אשר מביא רמת מורכבות לתפקיד והופך את הדמות להרבה יותר מעניינת מאשר סתם נבל שבלוני, הוא אדם שחש בעצמותיו שעבודתו היא שמירה על החוק והסדר ברחבי ארצות הברית ולכן הוא מרשה למוסריות שלו לטייל ברחבי השטח האפור.

"רובינסון בהרבה מובנים צודק, ביחסו למה שמנהיגים נדרשים לעשות על מנת לשמור על הציבור בתוך המסגרת," מסביר וויליאמס, וממשיך: "עבורי מה שמרתק בדמותו של רובינסון שכולנו מתמודדים עם השטח האפור בחיי היומיום ונדרשים לחשוב עליו כמעט בכל קבלת החלטה, אנו רוצים את התוצאות הנכונות אך הדרך בה אנו מגיעים אליהן לא תמיד נקיית כפיים."

האנרגיה בין בלוק ורובינסון נשענת על ממד נוסף: ניסן וקווין מכירים אחד את השני מעל ל-30 שנה, וכיכבו זה לצד זה בסרט 'מייקל קולינס' משנת 1996 על המאבק האירי לעצמאות בתחילת המאה ה-20. "לליאם ואיידן יש קשר חזק בחיים והקשר ביניהם היתרגם גם למסך, יש ביניהם אחווה שנובעת מכך שהם התבגרו יחד והם יכולים להתחבר לפן הזה של הדמויות. אנחנו רואים שיש להם רגשות ואכפתיות האחד כלפי השני וגם לבלוק ורובינסון יש היסטוריה ארוכה, כך שהכול מתכתב. וזו הייתה הנאה צרופה לראות את שניהם משחקים יחד בסרט," מספר וויליאמס.
"זה נהדר לשחק לצד מישהו שהוא חבר קרוב. שנינו שיחקנו בסרט 'המיסיון' (1986) ועל אף שהיו לנו בסרט מספר סצנות יחד, דה פקטו איידן כמעט סיים את הצילומים לפני שאני התחלתי אותם – נפגשנו רק לאחר שהסרט יצא ועשינו שלושה סרטים יחד… לאיידן ולי יש כמה סצנות לא פשוטות לאורך הסרט הנוכחי אבל יש גם נינוחות גדולה בין שנינו. זה מוסיף לסרט, הופך אותו לעמוק יותר מבחינת הדמויות," מספר ניסן.

"יש בינינו היסטוריה ואנו חברים ותיקים, ואני חושב שזה מורגש בנינוחות שלנו בסצנות בגלל שאנו מכירים אחד את השני כל כך טוב. זהו הסרט הרביעי שלנו יחד אך השלישי בו שיחקנו בסצנות יחדיו," מוסיף קווין.

"מה שקסם לי היה בעיקר התסריט של מארק והשפה שלו, רובינסון הוא בהחלט דמות קיצונית אך מארק הבהיר היטב כיצד הגיע לנקודת הקיצון ומדוע הוא כך כיום," מספר קווין. "רובינסון מעריץ את ג'יי אדגר הובר שהיה רודן, והוא שותף לדרכו שגרסה כי משהו שורשי ומוסרי השתבש במדינה לרעה. במקביל, רובינסון איבד את אשתו לאחרונה, כך שהאבל גם מסייע לו לרדת מהפסים מתוך המחשבה שהוא 'עושה את מה שנדרש כרגע עבור העולם, ולעיתים עליך לשבור את הכללים על מנת להחזיר את האנושות למקום מוסרי יותר'. אך הוא מאבד את עצמו בדרך, אהבתי את זה בדמות, השברים שבה הולכים יד ביד עם הביטחון העצמי של הדמות."

על הבמאי והשחקנים:

מארק וויליאמס – במאי/תסריטאי/מפיק
הבמאי, השחקן והמפיק זכה להכרה רחבה כאשר יצר והיה המפיק בפועל של סדרת הטלוויזיה 'אוזרק' של נטפליקס אשר לאורך שלושת עונותיה גרפה 32 מועמדויות לפרס האמי. כמפיק פעל בסרטים: 'גנב עם כבוד', 'רואה החשבון', 'הצלף', 'מטרה מאחורי הסורגים' ועוד. כבמאי מוכר בעבור סרטו 'גיבור אמריקאי' אשר פתח את פסטיבל הסרטים בטורונטו.

ליאם ניסן – טראוויס בלוק
השחקן האירי מתחזק קריירת משחק רבת שנים בה הדגים קשת רחבה של דמויות. דמותו של אוסקר שינדלר בסרטו המעוטר של ספילברג זיכתה אותו במועמדות לפרס האוסקר בשנת 1993. כמו כן היה מועמד 3 פעמים לפרס גלובוס הזהב בקטגורית השחקן הטוב ביותר בדרמה בעבור סרטיו: 'רשימת שינדלר', 'מייקל קולינס', ו'קינסי'. בין סרטיו המוכרים: 'באטמן מתחיל', 'עלייתו של האביר האפל', 'חטופה', 'נון-סטופ', 'זהות לא ידועה', 'סרט לגו', 'מרדף קר', 'גברים בשחור: אינטרנשיונל', 'מלחמת הכוכבים: אימת הפנטום', 'מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר', 'כנופיות ניו יורק' ולאחרונה כיכב בסרט
'גנב עם כבוד'.

איידן קווין – גבריאל
השחקן האירי-אמריקאי שיחק במעל ל-40 סרטים לאורך הקריירה שלו, קווין היה מועמד פעמיים לפרס האמי בקטגוריית השחקן הראשי במיני סדרה, עבור תפקידיו ב'קיפאון מוקדם'. ובפעם השנייה היה מועמד בקטגורית שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרה או סרט עבור תפקידו בסרט 'ליבי קבור בברך פצועה'. בין סרטיו המוכרים ביותר: 'רוחות של תשוקה', 'המיסיון', 'סוזן סוזן', 'מייקל קולינס' ו'זהות לא ידועה'. בטלוויזיה מוכר קווין בעיקר מתפקידו כקפטן תומאס גרגסון בסדרת הטלוויזיה 'אלמנטרי'.

 

 

Previous Article
Next Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *