ביקורות חדשות

malignant – מורעל ביקורת לסרט

הסרט "מורעל "  הוא אחד מהסרטים המוזרים ביותר שיצאו בזמן האחרון.

הסרט מבויים ע"י ג'יימס וואן שהוא אחד מאמני סרטי האימה הגדולים ביותר. וואן עומד מאחורי סרטים כמו "המסור", "לזמן את הרוע" , "הרוע שבפנים" והפיק עוד עשרות סרטים אחרים.

וואן גם עומד מאחורי "מהיר ועצבני 7" ו"אקווהמן" והסרט החדש שלו "malignant – ממאיר" בתרגום חופשי הוא סרט מוזר.

הסרט עוקב אחרי מדיסון מיטצל, למדיסון יש חיבור על חושי עם רוצח סידרתי שתוקף רופאים והיא רק יכולה לראות אותו מבצע את זה בלי יכולת לעצור אותו.

בלי להיכנס יותר מדי לפרטים נוספים על העלילה של הסרט "ממאיר" הוא סרט מוזר מסיבה שהוא מתחיל כמו מה שנראה כפארודיה על סרטי אימה וממשיך לסרט רדוף ומסתיים בקטע אקשן אלים. החוסר עקביות של הסרט היא הבעיה הקטנה ביותר לסרט שסובל ממשחק גרוע, דיאלוגים מביכים ועלילה לא ברורה. בשום שלב בסרט לא היה אכפת לי מהדמויות ולרוב בכלל ממה שקורה בסרט.

החלק האחרון של הסרט הוא גם החלק הטוב ביותר בו, הסרט הופך להיות מסרט רוחות רפאים ל סרט אקשן מדמם שבו האלימות מגיעה לגבהים חדשים (גבהים חדשים לסרט עצמו) וזה הנקודה היחידה בסרט שבו יהיה למישהו אכפת בכלל ממה שקורה בעלילה.

"ממאיר" היה יכול להיות סרט מעולה אם הוא היה מגדיר את עצמו מהתחלה כסרט שצוחק על סרטי אימה משנות ה70 וה80. הבחירה להשתמש בעיקר באפקטים לא ממוחשבים הוא הדבר הטוב ביותר בסרט.

בעצם הדבר הנוסף הטוב בסרט הוא גם הנבל, מי שעומד מאחורי כל המוות בסרט יכול להיות דמות אימה איקונית בתנאי שיהיו עוד המשכים לסרט עצמו.

אז היכן הסרט באמת מפספס? בעיקר בעקביות של הדרך שבה עלילה מסופרת, מצד אחד הסרט מתחיל כפאורדיה על סרטי האימה בצורה כל כך בוטה שהייתי בטוח שאנחנו נגלה שהגיבורים עצמם של הסרט רואים סרט בתוך סרט. לאחר מכן הסרט הפך להיות יותר סרט אימה המתאים ל"זמן את הרוע" ואז חוזר להיות סרט אימה קיטשי של שנות ה70-80.

חברים תחליטו איזה סרט אתם!!

ג'יימס וואן ידוע בסרטי אימה הטובים ביותר שיצאו בשנים האחרונות ונראה שאולי הוא גם רוצה להיות חתום על אחד מסרטי האימה הפחות מוצלחים.

גם אם מטרת הבמאי היה לייצר סרט פארודיה על סרטי האימה נראה שרק מי שעומד מאחורי הסרט מבין את זה והצופים לא לוקחים חלק מהבדיחה עצמה.

אם אתם הולכים לראות את הסרט עם קריצת עין והחלטה שזה סרט שכל המטרה היא לצחוק גם על הסרט אתם תהנו אחרת לכו לראות את "תורשה".

אולי צריך לתת לסרט הזה כמה שנים טובות ואז לנסות לראות אותו שוב.

בינתיים הייתי ממליץ על לוותר עליו.

 

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

תפריט נגישות